Jak księgować wydatki na remont w firmie?

pressur-roof-cleaning

W każdej firmie wydatki są księgowane na poczet np. strat, inwestycji, czy innych. Jeśli chcemy przeprowadzić remont w firmie i nie wiemy jak zaksięgować taki wydatek, należy najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie: „Co to jest remont”? Ogólnie rzecz biorąc, remont jest to wykonanie czynności, które przywracają dany środek trwały (w tym wypadku budynek, lub samo biuro), do stanu pierwotnego.

Przy czym nie można uznać, że taki stan rzeczy (wykonany remont) sprawił, iż wartość tego „środka trwałego” wzrosła w stopniu znacznym, lub nawet niewielkim. Nie, ponieważ w/w środek trwały został przywrócony do wartości pierwotnej Zostały wymienione przestarzałe części – np. rury w budynku, zmienione tynki, czy po prostu zostało przeprowadzone mycie elewacji. W takim wypadku (przy przeprowadzonym remoncie) wartość budynku nie wzrasta, a tym samym firma się nie wzbogaciła. Gdyby chodziło o modernizację, przebudowę, czy rekonstrukcję, lub adaptację, wtedy sam „środek trwały” (w tym wypadku budynek) zyskałby znacznie na swej wartości. Sam remont takiej wartości nie podnosi. I, nie ma tu znaczenia jego położenie, nawet jeśli byłaby to sama Warszawa.

Jeśli remont – to jakie czynności mogą wchodzić w grę?

Jak wspomnieliśmy wyżej, remont to „coś”, co przywraca budynek do stanu pierwotnego. Więc jeśli (w trakcie takiego remontu) chcielibyśmy np. przy wymianie okien je choćby odrobinę powiększyć – wtedy to już nie będzie remont, a modernizacja. Sam remont ma przywrócić budynek do stanu pierwotnego. Może to być np. czyszczenie elewacji, a następnie impregnacja elewacji. Przy takich pracach warto wynająć odpowiednią firmę, która zajmie się naszym „problemem”. W takim mieście jak Warszawa, można szybko i bez zbędnego trudu znaleźć firmę, która przeprowadzi tanie mycie elewacji budynku naszej firmy. Wtedy zostanie on (przynajmniej z zewnątrz) przywrócony do stany pierwotnego. Gdyby w trakcie mycia wynikły inne ubytki w elewacji, wtedy oczywiście trzeba je naprawić (uzupełnić) i zaliczają się one – jakoby „z automatu” – do remont takiego budynku.

O zewnętrzną fasadę budynku także trzeba dbać

Mycie elewacji nie polega na tym, że włączamy węża z wodą i kierujemy go na budynek. Naturalnie – tak byłoby najtaniej, ale ile przy okazji wyrządzilibyśmy szkód, to już inna historia. Generalnie najlepiej zlecić takie prace firmie zajmującej się tym procederem i mającej doświadczenie w swej pracy. Takie tanie czyszczenie elewacji może nie tylko znacznie polepszyć wygląd budynku, ale także usunąć z elewacji niepożądany „element” w postaci grzybów i pleśni, oraz innych „dzikich lokatorów” mieszkających na elewacji budynku, w postaci dzikich os, czy szerszeni drążących dziury w tynku, czy nawet ptaków, zakładających gniazda na poddaszach. Zabiegi w postaci czyszczenia, czy mycia elewacji na pewno wyeliminują (przynajmniej na jakiś czas) wszelkie zagrożenia związane z niszczeniem tynków na elewacji. Warto zatem zainteresować się „tym tematem”, zanim będzie za późno i trzeba będzie zrywać cały tynk.

Więcej na temat mycia elewacji w Twojej firmie dowiesz się na stronie http://www.robclean.pl/uslugi/czyszczenie-mycie-elewacji-warszawa.html