Szukasz pracy? Zobacz wzory CV na wiele stanowisk

showcase1_1020x574
Szukasz pracy, jesteś w trakcie tworzenia swojego Curriculum vitae, lub dopiero zamierzasz je stworzyć? Dobrze trafiłeś, w tym artykule zobaczysz wzory CV na różne stanowiska. Na stworzenie atrakcyjnego CV wcale nie musisz poświęcać wielu godzin. Korzystając z przydatnych wzorów i szablonów, można stworzyć życiorys zawodowy w krótkim czasie. Dokumenty aplikacyjne powinny być tak przemyślane, aby na pierwszy rzut oka zainteresowały przyszłego pracodawcę.

Szukasz pracy?Ten artykuł pomoże Ci w:

  1. szybkim stworzeniu  Curriculum vitae zgodnego ze stanowiskiem, na jakie aplikujesz
  2. pokazaniu pracodawcy umiejętności mających związek z branżą, w jakiej zamierzasz pracować
  3. profesjonalnym napisaniu podsumowania zawodowego
  4. interesującym pokazaniu swoich osiągnięć
  5. opisaniu doświadczenia i zakresu obowiązków, jakie wykonywałeś u poprzednich pracodawców

Zanim zaczniesz tworzyć swoje CV, zerknij na gotowe wzory dokumentów CV. Poszukaj stanowiska, na jakie zamierzasz aplikować. Przyjrzyj się temu, jak wyglądają gotowe, przykładowe dokumenty. Poniżej kilka przykładów CV.

Skuteczne CV na stanowisko księgowej/księgowego

Jeśli chcesz, aby pracodawca zwrócił uwagę na Twoje dokumenty, koniecznie umieść na samym początku CV krótkie podsumowanie zawodowe. Dzięki temu rekruter już na początku czytania zdobędzie najbardziej istotne informacje na temat Twojej kariery zawodowej. Da to duże prawdopodobieństwo tego, że zostaniesz zapamiętany. W podsumowaniu zawodowym na stanowisko księgowego umieść fakty o tym kim jesteś i jak duże masz doświadczenie zawodowe. Napisz, jakie są Twoje najważniejsze osiągnięcia oraz z jakich swoich zawodowych kompetencji jesteś najbardziej zadowolony. Poinformuj jaki rodzaj pracy Cię interesuje. Te informacje powinny być dostosowane do tego, co zostało napisane w ogłoszeniu o pracę. Używaj słów kluczowych, dzięki nim rekruter będzie bardziej zainteresowany Twoim CV.

Jeśli chcesz się wyróżnić spośród innych kandydatów na to stanowisko, dodaj swoje zawodowe kompetencje takie jak na przykład: zadania administracyjne, raporty, sprawozdania, dbanie o relacje biznesowe. Takie informacje jak: odporność na stres czy komunikatywność zamieszczane są niemal w każdym Curriculum vitae. W sekcji, która informuje o wykształceniu, dodaj takie wiadomości jak: tytuł, jaki uzyskałeś, nazwę uczelni, kierunek i specjalizację, okres jaki trwały studia. W pracy księgowego cenione są różnego rodzaju dodatkowe, ukończone kursy i szkolenia. Jeśli takie ukończyłeś, to koniecznie zamieść informację o zdobytych certyfikatach. Dział dotyczący wykształcenia przygotuj szczególnie starannie w momencie kiedy jesteś kandydatem, który nie może pochwalić się dużym doświadczeniem zawodowym. Nie dodawaj wszystkich ukończonych szkoleń, dodaj tylko te, które mogą być istotne z punktu widzenia pracodawcy. Jeśli masz zainteresowania, które są związane z księgowością, zamieść o tym wzmiankę. Taka informacja to sygnał dla pracodawcy, że praca jest również Twoją pasją i chcesz dalej rozwijać się w tym kierunku.

Skuteczne CV na stanowisko kierowcy

Prawie w każdym Curriculum vitae kierowcy można znaleźć takie określenia jak rodzaj prawa jazdy oraz umiejętność kierowania pojazdem i rozliczania jazdy. Jeśli chcesz wyróżnić się spośród wielu innych kandydatów na kierowcę, stwórz swoje własne podsumowanie zawodowe. Podsumowanie umieszcza się na samym początku CV. Umieść w nim dane dotyczące tego kim jesteś i jak długie jest Twoje doświadczenie zawodowe. Poinformuj o swoich osiągnięciach zawodowych, z których jesteś najbardziej zadowolony. Poinformuj jaki rodzaj pracy leży w Twoim zainteresowaniu. Jeśli Twoje podsumowanie zawodowe będzie zgodne z tym, co pracodawca napisał w ogłoszeniu, to na pewno wzbudzisz jego zainteresowanie. Odniesie on wrażenie, że trafił na kandydata idealnie spełniającego wszystkie wymagane kryteria. Podsumowanie zawodowe nie powinno być dłuższe niż 3-4 zdania. Jesteś zapewne zainteresowany tym, co napisać w dalszej części życiorysu zawodowego. Pracodawcę na pewno zainteresuje zakres Twoich obowiązków, jakie wykonywałeś w poprzednich miejscach zatrudnienia. W tej sekcji możesz zamieścić wiele podpunktów.

Nie ograniczaj się tylko do powszechnie wiadomych: prowadzenia i tankowania pojazdu. Pracodawca na pewno uzna za ważne wiadomości o tym, że sprawdzałeś stan płynów ustrojowych w pojeździe, składałeś raporty na temat stanu technicznego, realizowałeś określone czasy przejazdów. W sytuacji, gdy twoja praca miała również związek z obsługą pasażerów, dodaj kilka informacji na ten temat. Każdy z obowiązków nie powinien być opisany dłużej niż w jednej linijce.

W kolejnej sekcji opisz swoje osiągnięcia. Może to być na przykład wzmianka o tym, że podczas całej kariery drogowej nie uczestniczyłeś w poważnym wypadku na drodze oraz że na swoim koncie kierowcy nie masz punktów karnych. Następnie przejdź do swoich osiągnięć. Przyjrzyj się temu, co pracodawca umieścił w ogłoszeniu. Odnieś się do jego wymagań i napisz o osiągnięciach, które są zgodne z wymaganiami pracodawcy. W CV kierowcy nie ma potrzeby, aby poświęcać dużą ilość miejsca na ukończone szkoły. W przypadku tego zawodu bardziej interesujące dla pracodawcy będą zdobyte uprawnienia zawodowe i kursy. W dziale poświęconym zainteresowaniom nie umieszczaj standardowych informacji typu: film, muzyka, podróże. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie, jeśli napiszesz o swoich zainteresowaniach związanych z wykonywanym zawodem. Jeśli masz jeszcze dodatkowo jakąś pasję lub hobby, to również podziel się tą wiadomością. Pracodawcy cenią  sobie osoby, które posiadają pasję i zapał do działania.

Skuteczne CV na stanowisko specjalisty zajmującego się marketingiem

Jeśli chcesz, wyróżnić się w tej branży nie bierz pod uwagę przykładów z sieci internetowej. Oczywiście wskazówki zawsze będą pomocne, jednak swoje Curriculum vitae od początku do końca stwórz samodzielnie. Powielenie istniejącego w sieci wzoru dokumentu, będzie w tym zawodzie czynnikiem działającym szczególnie na minus kandydata. Na swoje doświadczenie zawodowe spójrz oczami przyszłego pracodawcy. Pomyśl, o tym, czego oczekuje, jakie wymagania umieścił w ogłoszeniu o pracę. Nie ma więc doskonałego, gotowego wzoru CV, dla kogoś, kto na co dzień zajmuje się marketingiem. Jednak w CV marketingowca powinny znaleźć się dane informujące o tym, że w przeszłości zajmował się między innymi działaniami dotyczącymi tworzenia materiałów informacyjnych, współpracą z agencjami reklamowymi, prowadzeniem kampanii reklamowych, organizowaniem spotkań, konferencji, targów.

W Twoim CV powinny pojawić się słowa klucze. W dokumencie używaj języka korzyści dla pracodawcy, używaj konkretnych wyliczeń i danych opisujących Twoje osiągnięcia. Na początku dokumentu umieść krótkie podsumowanie zawodowe. W 3-4 zdaniach opisz to, kim jesteś i jakie masz doświadczenie w branży marketingowej. Jakie są Twoje największe osiągnięcia związane z wykonywaną pracą oraz to, na jakim stanowisku chcesz pracować. Dobrze napisane podsumowanie zawodowe jest dużym atutem. Pracodawca lepiej zapamięta Twoją osobę i będzie zainteresowany tym, aby zaprosić Cię na rozmowę kwalifikacyjną. W swoim CV zamieść dodatkową sekcję pod nazwą umiejętności specjalistyczne. Zamieść w niej konkrety, umiejętności twarde mające związek z tym, co chcesz wykonywać.