Top lista narzędzi niezbędnych w każdym warsztacie

reporting-tools-software-the-4-most-crucial-aspects

Umiejętność naprawiania rozmaitych przedmiotów i urządzeń przydaje się w wielu codziennych sytuacjach. W tym celu należy zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia. Poniższe zestawienie zawiera spis pięciu akcesoriów, które obowiązkowo powinny znaleźć swoje miejsce w warsztacie zarówno początkującego, jak i profesjonalnego majsterkowicza.

1. Wiertarka

O konieczności jej posiadania powinien świadczyć fakt, iż jest to… najczęściej wypożyczane narzędzie. Warto jednak odciążyć sąsiada i zainwestować we własną wiertarkę, najlepiej z regulowanymi obrotami, wbudowanym udarem i funkcją wkrętarki oraz pełnym zestawem wierteł o różnych średnicach i długościach. Może ona nam się przydać zarówno na co dzień, np. do zamontowania półki czy zawieszenia obrazu na ścianie, jak również do typowych prac remontowych, tj. mieszanie zaprawy, skręcanie mebli oraz wiercenie i pogłębianie otworów.

2. Młotek

Choć nieodłącznie kojarzy nam się z przybijaniem gwoździ, należy zwrócić uwagę na jego szersze zastosowanie i zastanowić się nad wyborem młotka pneumatycznego. Jest on bardzo potrzebny do skuwania podłóg i tynków ze ścian, cięcia blach oraz wszelkich rozbiórek. Podczas zakupu powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego zastosowanie. Przeznaczeniem młotków stalowych są bardziej wymagające prace, natomiast te, które są wyposażone w gumową główkę wykorzystujemy do pracy z kruchymi i delikatnymi materiałami. Zobacz też na gwoździarki pneumatyczne w sklepie http://centrumgwozdzi.pl/)

3. Klucze

Na liście narzędzi warsztatowych nie może zabraknąć kluczy nasadowych. Zamiast nabywać je pojedynczo, lepiej wybrać cały zestaw, dzięki któremu nie będziemy musieli martwić się o ich kompletność i ułożenie, ze względu na kupowanie ich w specjalnych walizkach. Wyróżniamy tutaj przede wszystkim klucze imbusowe, nastawne oraz płasko-oczkowe, a także dodatkowe akcesoria, tj. nasadki, grzechotki, pokrętła i przedłużki. Ich najważniejszym przeznaczeniem jest oczywiście odkręcanie i dokręcanie ślub, a przeważnie stosuje się je w warsztatach samochodowych.

4. Śrubokręty

Najczęściej dzielimy je na płaskie i krzyżowe. One także powinny być kupowane w co najmniej kilkuelementowym komplecie. Należy zwracać uwagę na ich podwyższoną odporność, długą żywotność oraz wysoką jakość wykonania. Gwarantuje to m.in. obrotowy kołpak przyspieszający czas skręcania i zintegrowane strefy miękkości, mocno poprawiające precyzję całej tej czynności. Wkrętaki wykorzystywane są w codziennej pracy mechaników i elektroników, lecz powinny znajdować się w skrzynce z narzędziami w każdym domu.

5. Kombinerki

Są to najczęściej używane przez majsterkowiczów szczypce, obecne w niemal każdym warsztacie. Bez kombinerek wyciąganie gwoździ byłoby o wiele bardziej utrudnione. Są one ogromnym ułatwieniem w zgniataniu i uchwytywaniu, przytrzymywaniu rozmaitych elementów oraz cięciu drutów i kabli. Ich innym zastosowaniem jest ściąganie izolacji z przewodów elektrycznych. Charakterystycznymi cechami szczypców uniwersalnych są: płaskie i wyprofilowane szczęki, zaokrąglony otwór przy ich zakończeniu oraz ostre krawędzie. Wiele osób mylnie nazywa je obcęgami, które są dosyć podobnym, w wyglądzie i zastosowaniu, narzędziem warsztatowym.