10 najdziwniejszych zawodów świata

Na świecie istnieje bardzo wiele nietypowych i oryginalnych zawodów. Nie każdego interesuje monotonna praca w biurze, nie da się jednak ukryć, że niektóre wybory dotyczące kariery mogą być wyjątkowo zaskakujące. Oto 10 najdziwniejszych zawodów z całego świata.

Upychacz pasażerów

Tłok w pociągu to spory problem. W Japonii wprowadzono rozwiązanie, które ma pomóc w znalezieniu miejsca dla większej ilości pasażerów. Za odpowiednie wykorzystanie całej dostępnej przestrzeni odpowiadają tak zwani upychacze. Dzięki ich pracy w wagonach mieści się znacznie więcej osób, które mogą dzięki temu dojechać na czas do pracy lub szkoły.

Nurek – poszukiwacz piłeczek golfowych

Pola golfowe są zazwyczaj wyposażone w zbiorniki wodne. Od czasu do czasu trafiają tam piłeczki, dlatego istnieje konieczność zatrudnienia osób, które zajmą się ich wydobywaniem z dna. Okazuje się, że na takiej pracy można dosyć dobrze zarobić. Oczywiście dochód zależy w bardzo dużym stopniu od sprawności poszukiwacza.

Sekserka

Praca sekserki wymaga bardzo dobrego refleksu, doskonałej koncentracji i sporej wprawy. Jest to osoba, która zajmuje się segregowaniem kurcząt pod względem ich płci. Nadal wiele ferm drobiu zatrudnia pracowników na tym stanowisku.

Groomer

Doggie GroomingGroomer to inna nazwa stylisty psich fryzur. Jest to usługa, która cieszy się coraz większą popularnością. Warto pamiętać, że wbrew pozorom praca groomera wymaga konkretnych kwalifikacji, sporej wiedzy i doświadczenia w pracy ze zwierzętami.

Tanatopraktor

Jest to z pewnością zawód nie dla każdego, ponieważ wymaga sporej odporności psychicznej. Tanatopraktor to inaczej wizażysta zwłok. Szkolenia w tym zakresie można odbyć w Polskim Centrum Badań Balsamacji i Tanatokosmetologii.

Inspektor kości do gry

W grach hazardowych wygrana zależy w bardzo dużym stopniu od przypadku. Dlatego kości używane do gry muszą spełniać odpowiednie wymagania, między innymi powinny mieć idealne wymiary i nie mogą być uszkodzone. Sprawdzanie tych parametrów należy do obowiązków inspektora kości do gry.

Pielęgniarz drzew

Pielęgniarz drzew to wbrew pozorom dosyć wymagający zawód, ponieważ często wiąże się z pracą na dużej wysokości przy przycinaniu gałęzi, a także wymaga dużej wiedzy na temat ogrodnictwa.

Sprzątacz zwłok

Jest to zawód spotykany w Stanach Zjednoczonych, gdzie zwłoki potrąconych zwierząt znajdujące się na drodze stanowią spory problem oraz zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu. Praca jest niezbyt przyjemna, ale także dosyć niebezpieczna, ponieważ sprzątacze są przez cały czas narażeni na niebezpieczny wypadek.

Malarz cytrusów

Jak wiadomo klienci zwracają bardzo dużą uwagę na wygląd kupowanych produktów, w tym także owoców. Malarz cytrusów czuwa nad tym, żeby wyglądały zachęcająco i apetycznie, a ich kolor spełniał odpowiednie standardy.

Tester karmy dla zwierząt

Okazuje się, że klienci, którzy kupują karmę dla swoich pupili, często bywają bardzo wymagający. Tester karmy dla zwierząt odpowiada za ocenę wyglądu, zapachu oraz smaku takiego pokarmu.