10 powodów, dla których warto zacząć “daktylowy” biznes

the-dates-shop

Zainteresowanie zdrowym stylem życia i zdrowym, pożywnym jedzeniem spowodowało, że polscy przedsiębiorcy coraz częściej obierają sobie właśnie tą branżę jako wiodącą dziedzinę swojej nowej działalności gospodarczej. Pomysłów na funkcjonowanie własnej firmy w tej dziedzinie jest sporo, a jednym z nich, być może nie tak bardzo oczywistym jest import i sprzedaż daktyli.

Czemu właśnie ten rodzaj owoców?

Gdyby prześledzić ich historię, nietrudno zauważyć, że od stuleci daktyle towarzyszyły ludziom- ze względu na atrakcyjną wartość samych owoców, ale również liści, które w przeszłości wykorzystywane były do tworzenia szałasów. Do tej pory cenione za wyjątkowy skład- cukry proste oraz szereg witamin, min. tych z grupy A czy B, błonnika czy potasu.

Dlaczego warto zająć się importem daktyli?

Daktyle są jeszcze wciąż mało popularnym owocem w Polsce i zapewne jest to jeden z powodów, aby zająć się jego importem i sprzedażą. Ten zagraniczny owoc posiada wiele dobroczynnych składników, które warto wprowadzić do codziennej diety. Kolejną kwestią przemawiającą za zawodowym zajęciem się daktylami jest hodowla ich w krajach o wysokich temperaturach, z racji czego w Polsce ich hodowla nie jest możliwa. Zajęcie się importem produktu, który nie jest na stałe w Polsce dostępny daje nam większe możliwości jego wykorzystania oraz większy rynek zbytu. Mówiąc o rynkach zbytu należy również mieć na uwadze, że dziedzina fitness i zdrowego stylu życia wciąż się rozrasta, przez co zdrowe, naturalne produkty, w tym daktyle właśnie znajdą nie tylko nowych fanów, ale staną się jednym z głównych źródeł odbiorców, dzięki czemu zapewnimy sobie pierwsze rynki zbytu.

Daktyle są jednym ze składników sklepów ekologicznych i tych posiadających w swoim asortymencie zdrową żywność. Można więc przewidzieć, że zainteresowanie tym egzotycznym owocem będzie stopniowo wzrastać. Mówiąc o własnym biznesie z daktylami w tle można również spróbować bezpośredniej sprzedaży tego owocu w Polsce. Prawdopodobnie będzie to jeden z produktów naszej sprzedaży, ale być może stanie się inspiracją do pozytywnych zmian zarówno naszego zawodowego jak i prywatnego życia?

Co z daktylami?

rico10Szukając pomysłów na zdrowe, wartościowe przekąski zapewne gdzieś w trakcie szukania znajdziemy daktyla właśnie. Produkt, który być może nie od razu nasunie się nam jako propozycja zdrowej przekąski, z pewnością zagości na stałe w kuchni osób troszczących się o własne zdrowie. Owoc ten bogaty jest w szereg witamin i składników, które wpływają na nasze zdrowie, dzięki czemu nie trzeba przekonywać do jego spożywania, a przedsiębiorcom daje jeszcze jeden sposób na dodatkowy zarobek i wprowadzenie nowych produktów do swojej oferty.

Na dodatkową korzyść tej zdrowej przekąski niech przemawia również fakt, że ta pełnowartościowa, zdrowa przekąska jest dostępna w ograniczonej ilości sklepów, a nie jest jeszcze dostatecznie popularna, dzięki czemu przedsiębiorcy mają szansę na rozpropagowanie tej zdrowej formy przekąski i dodatkowy zarobek płynący z jej sprzedaży.

Artykuł opracowano wspólnie ze sklepem http://organichouse.eu/