3 wskazówki dla osób, którzy chcą zamienić rękodzieło w biznes

Można mówić naprawdę bez końca, jeśli chodzi o udany handel internetowy. Naprawdę ścieżka jest długa i może być trudna, i ma bardzo wiele kroków. Jednak jeśli ktoś naprawdę dobrze czuje się w rękodziele i postara się rozwinąć swój biznes do tego stopnia, naprawdę będzie mógł zarabiać więcej niż w etatowej pracy. Takie osoby mają szczęście, że zarabiają na życie, robiąc piękne rzeczy – robiąc coś, co kochają.

kopalnia różne

Nie chodzi o to, by się przechwalać lub robić reklamę, ale po to aby dać ci nadzieję. To nie jest fałszywa nadzieja. Nie jest to pusta obietnica, ale jeśli się postarasz naprawdę odniesiesz sukces, jeśli będziesz robić to, co kochasz. Nie, to nie jest łatwe. Nie, to nie jest szybki proces. Ale można to zrobić. Strona https://zitolo.com i wielu innych rzemieślników są tego żywym dowodem. Często jest to kwestia prób i błędów, aby było łatwiej chcemy podzielić się tutaj rzeczami, które są absolutnie niezbędne dla sukcesu w biznesie w niszy rękodzieła online.

1. Stwórz coś, co ludzie naprawdę chcą kupić.

To jest numer 1. Niewygodnym faktem jest to, że kiedy wykonujesz przejście od robienia rzeczy po prostu dla własnej radości i satysfakcji, aby robić rzeczy je do sprzedaży, musisz zmienić swój sposób myślenia. To może być trudne. Oczywiście kochasz to, co robisz – dlatego to robisz. Ale czy istnieje na to rynek? Czy rynek jest gotowy zapłacić to, czego potrzebuje, abyś mógł zbudować dochodowy biznes?

Zanim zanurkujesz w temacie założenia sklepu internetowego i uczeniu się wszystkiego, co musisz wiedzieć o sprzedaży swoich prac, musisz poważnie rozważyć to pytanie.

 2. Pracuj nad tym codziennie – ale bądź cierpliwy.

Jedną z ulubionych mantr rękodzielników, jeśli chodzi o biznes, jest to by pamiętać, że to maraton, a nie sprint. Czasem, gdy sprzedaż jest powolna, lub nie dostaje się tylu komentarzy / polubień / tweetów itp., można z tego wyciągać wnioski. Firmy nie rozwijają się z dnia na dzień. Nierzadko potrzebne są, aby osiągnąć prawdziwy sukces.

Czy jesteś w tym na dłuższą metę? Ponieważ jeśli robisz to, aby spróbować uzyskać szybki zysk, po prostu szkoda czasu i najlepiej przestań już teraz.

Jeśli nie masz pewności, że chcesz robić to, co robisz w ciągu 5 lat – nie próbuj przekształcić tego w biznes pełnoetatowy. Musisz być oddany i cierpliwy.

 3. Bądź przyjazny, ale profesjonalny

Część – jak sądzę – ważna część – posiadania ręcznie robionego biznesu jest to, że trzeba być osobą otwartą i przyjazną dla klientów. Kupują od ciebie, ponieważ wolą kupować rzeczy unikalne, bezpośrednio od osoby, która je wykonała. Nie utrudniaj im poznania Ciebie, ale w tym samym czasie, pamiętaj o tym Twoi klienci nie są twoimi kumplami.

Bynajmniej, bądźcie przyjaźni i serdeczni, ale pamiętajcie o traktowaniu ich z profesjonalizmem i szacunkiem. Korzystaj z pozdrowień, gdy do nich piszesz. Zawsze odpowiadaj na pytania szybko i szczegółowo. Nie wchodź w kontakt z klientem, który wysuwa nieuzasadnione żądania – po prostu spokojnie i profesjonalnie reaguj, kierując się rygorystyczną i rozsądną polityką. Nigdy nie narzekaj na klienta na publicznym forum. Po prostu nie rób tego.