Abonament na samochód – na czym polega ta usługa?

Aby móc jeździć własnym samochodem, niekoniecznie trzeba od razu kupować auto za gotówkę. Jest sporo innych możliwości, dzięki którym możemy korzystać z czterech kółek bez inwestowania kilkudziesięciu tysięcy w zakup. Warto o tym pomyśleć, gdy potrzebujemy środka transportu do celów prywatnych, a także dla firmy.

Dobrym sposobem na posiadanie pod ręką sprawdzonych czterech kółek jest auto w abonamencie. Może to się odbywać na zasadzie leasingu, kredytu balonowego, a także w ramach długoterminowego wynajmu. Taka opcja jest idealna dla osób, które potrzebują samochodu na nieco dłużej, a jednocześnie nie mają możliwości kupna auta za gotówkę. Wynajem długoterminowy pozwala ograniczyć wszystkie dodatkowe opłaty związane z eksploatacją auta. To właściciel, czyli wypożyczalnia zajmuje się takimi kwestiami, jak ubezpieczenie, serwisy i przeglądy, wszystkie kwestie techniczne czy formalności. Klient opłaca jedynie comiesięczny abonament w ramach którego ma dokładnie te usługi, jakie zamawiał. Nie płaci natomiast za pakiety usług, z których nie korzysta.

Leasing na auto

Bardzo popularną formą zakupu bądź użytkowania auta jest leasing, wykorzystywany przede wszystkim przez firmy, które potrzebują mieć samochody do celów służbowych. Bez względu na to, czy jest to Kia leasing czy leasing jakiegokolwiek innego modelu, klienci mogą mieć pewność, że ich samochody są nowe lub prawie nowe, w pełni sprawne technicznie, a umowa leasingowa idealnie dopasowana do ich potrzeb. Leasing aut pozwala na korzystanie z dobrej klasy samochodów bez konieczności ich kupowania, co pozwala znacznie obniżyć koszty działalności firmy. Co więcej, opłatę leasingową można sobie wrzucić w koszty działalności, dzięki czemu koszty użytkowania będą jeszcze niższe niż się początkowo wydają. Klienci korzystający z opcji leasingu mają również możliwość wykupu samochodu po zakończeniu trwania umowy. Nie jest to jednak obowiązek, wszystko zależy od indywidualnych potrzeb,

Jak dobrze wynająć lub wziąć w leasing samochód?

Jeśli interesuje nas auto na abonament bądź też leasing na firmę, dobrze jest na wstępie uważnie rozejrzeć się w ofercie firm mających ofertę wynajmu bądź leasingu. A jest ich z roku na rok coraz więcej. Warto mieć świadomość, że niekoniecznie musimy sięgać wyłącznie po ofertę tych firm, które działają w najbliższej okolicy naszego miejsca zamieszkania czy prowadzenia działalności. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z usług firmy z drugiego końca kraju, jeśli ma ofertę, która w stu procentach odpowiada naszym indywidualnym potrzebom. W czasie porównywania ofert różnych firm bierzmy pod uwagę nie tylko cennik, ale również to, co możemy w tramach cennika otrzymać. Wiele firm posiada konkretne pakiety, a także dodatkowe usługi, które można dobierać sobie w zależności od potrzeb. Takie rozwiązanie sprawia, że klienci otrzymują dokładnie takie auto i z takim wyposażeniem, jakie jest im potrzebne. Nie trzeba płacić za usługi, których nie potrzebujemy i z których nie zamierzamy korzystać.