Aktywny sportowiec – czy jest bardziej wydajny w pracy?

jogging-2343558_640Uprawianie sportu, zwłaszcza regularne i intensywne, ma bardzo korzystny wpływ na nasze zdrowie, sylwetkę i dobre samopoczucie. Ale nie tylko – aktywny sportowiec doskonale radzi sobie także w pracy. Jest o wiele bardziej wydajny niż pracownicy, którzy ze sportem niewiele mają wspólnego i czas wolny spędzają na kanapie przed telewizorem lub na zainteresowaniach, które nie wymagają od nich żadnego wysiłku fizycznego.

Osoby, które aktywnie zajmują się sportem, są przede wszystkim o wiele pozytywniej nastawieni do życia. Regularne uprawianie sportu dotlenia organizm, poprawia samopoczucie, redukuje stres, pozwala łatwiej sobie radzić w sytuacjach stresowych. W miejscu pracy takie osoby są bardziej zrelaksowane, łatwiej jest z nimi pracować ze względu na pozytywne nastawienie do życia, świetnie radzą sobie w sytuacjach trudnych czy w pracy pod presją czasu.

Nastawienie na wyniki

Aktywni sportowcy uzyskują także lepsze wyniki w tych branżach, gdzie trzeba osiągać konkretne rezultaty. Sportowiec jest bowiem przyzwyczajony do rywalizacji, dbania o efekty swoich działań, a także nieustannego poprawiania swoich wyników. Osoby, które regularnie trenują jakąś dyscyplinę są też lepiej zorganizowane, systematyczne, uporządkowane. Nie zawalają terminów i nie trzeba ich wielokrotnie prosić o wykonanie jakiegoś zadania. Oczywiście, wydajność aktywnych sportowców jest również istotna w tych branżach, w których wykonuje się pracę fizyczną bądź w trudnych warunkach. Sportowiec poradzi sobie o wiele lepiej niż osoby, których kondycja fizyczna pozostawia wiele do życzenia.

Sport pomaga w wielu dziedzinach

Jak widać uprawianie sportu jest przydatne nie tylko w przypadku, gdy chcemy nieco schudnąć, poprawić sylwetkę czy mieć lepszą kondycję. Także w pracy zawodowej aktywni sportowcy radzą sobie o wiele lepiej niż osoby sportu nieuprawiające. Warto więc pomyśleć o jakiejś aktywności fizycznej, dopasowanej oczywiście do naszych możliwości, zainteresowań i po prostu upodobań. Jeśli chcemy zacząć uprawiać jakiś sport, nie należy kierować się modą czy popularnością jakiejś dyscypliny. Aktywność fizyczna powinna przede wszystkim sprawiać przyjemność. Jeśli lubimy aktywność na świeżym powietrzu, doskonałym pomysłem może być jazda na rowerze, rolkach, nordic walking, a nawet zwykle spacery, pod warunkiem, że będą regularne. Bieżnie Kettler, rowery stacjonarne, atlasy i inne sprzęty z siłowni to natomiast dobre rozwiązanie dla osób, które lubią ćwiczyć w towarzystwie lub pod okiem doświadczonego trenera. Można też postawić na różnego rodzaju zajęcia zespołowe i grupowe. Fitness, zumba, joga, pilates czy inne ćwiczenia grupowe są doskonałą motywacją dla osób, które nie mają jej zbyt wiele, aby ćwiczyć w pojedynkę. Każda dyscyplina, która pozwoli nam podnieść się z kanapy i poprawić aktywność fizyczną to doskonałe rozwiązanie, które podniesie naszą jakość życia w wielu jego aspektach.