Akumulator rozładowany w samochodzie? To możesz zrobić!

Czy myślałeś kiedyś o momencie, w którym Twój samochód nie chciałby się uruchomić? Jeśli pozostawiłeś włączone światła, radio lub inny elektryczny gadżet po zaparkowaniu samochodu, wiesz, na czym polega problem: Twoja bateria jest rozładowana. Oczywiście istnieją inne możliwe powody, dla których Twój samochód może nie chcieć się uruchomić. Twój samochód może nie uruchomić się z wielu powodów.

Samochód milczy po przekręceniu kluczyka w stacyjce? Sprawdź połączenia kabli zacisków akumulatora. Jeśli wyglądają na bardzo skorodowane, wciśnij końcówkę śrubokręta (za pomocą izolowanego lub drewnianego uchwytu) między złącze a słupek zacisku i przekręć, aby mocno osadzić. Następnie spróbuj uruchomić silnik.

Rozładowany akumulator w samochodzie – co zrobić?

Jeśli akumulator twojego samochodu się rozładował, możesz użyć kabli rozruchowych, aby uruchomić go z pomocą jakiegoś dobrego pojazdu Samarytanina. Jeśli możesz bezpiecznie używać kabli rozruchowych w swoim pojeździe, upewnij się, że akumulator w pojeździe dobrego Samarytanina ma przynajmniej takie samo napięcie jak Twój.

Dopóki prawidłowo podłączysz kable, nie ma znaczenia, czy twój pojazd ma uziemienie ujemne, a drugi pojazd ma uziemienie dodatnie, czy też twój pojazd ma alternator, a drugi pojazd ma prądnicę. Odpalanie z kabli Warszawa jako usługa z ramieniu profesjonalistów zdaje się być jednak najlepszym możliwym rozwiązaniem.

Aby bezpiecznie rozpocząć pracę, wykonaj następujące kroki:

 • Wyjmij kable rozruchowe.
 • Dobrym pomysłem jest zakup kompletu kabli rozruchowych i trzymanie ich w bagażniku. Jeśli nie masz kabli rozruchowych, musisz znaleźć miłego nieznajomego, który nie tylko zechce ci pomóc, ale także ma kable rozruchowe.
 • Ustaw właściwie oba pojazdy w położeniu i wyłącz zapłon w obu samochodach.
 • Podłącz jeden z czerwonych zacisków do dodatniego bieguna baterii.
 • Podłącz drugi czerwony zacisk do dodatniego zacisku drugiego samochodu.
 • Podłącz jeden z czarnych zacisków do ujemnego zacisku drugiego akumulatora.
 • Przymocuj ostatni czarny klips do niepomalowanej metalowej powierzchni samochodu, która nie znajduje się w pobliżu akumulatora.
 • Użyj jednej z metalowych rozpórek, które utrzymują otwartą maskę.
 • Uruchom działający pojazd i pozwól silnikowi pracować przez kilka minut.
 • Spróbuj uruchomić swój pojazd.
 • Włącz również oba hamulce postojowe.

Jeśli się nie uruchomi, upewnij się, że kable są prawidłowo podłączone i pozwól drugiej osobie uruchomić silnik na pięć minut. Następnie spróbuj ponownie uruchomić samochód. Jeśli nadal się nie uruchamia, może to oznaczać, że bateria nie jest w stanie Ci pomóc. Aby szybko uruchomić samochód, musisz upewnić się, że kable rozruchowe są podłączone we właściwej kolejności. Jeśli skok zadziała i samochód się uruchomi, nie wyłączaj silnika! Jedź po okolicy przez co najmniej 15 minut, aby naładować baterię. Jeśli samochód nie uruchomi się następnym razem, gdy go użyjesz, bateria nie jest naładowana i należy ją wymienić. Jeśli Twój samochód się nie uruchamia, zapoznaj się z innymi dostępnymi w sieci wskazówkami dotyczącymi rozwiązywania problemów z samochodem, który się nie uruchamia.