Alkomat – dlaczego warto go mieć?

Często można usłyszeć dyskusję na temat potencjalnych korzyści wynikających z posiadania osobistego alkomatu, a szczególnie jeśli pochodzi ze sprawdzonego źródła jak Eltrox. Podczas gdy odczyt z własnego urządzenia nie może być wykorzystany w sądzie do obrony przed zarzutami prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu, korzystanie z urządzenia przed wejściem za kierownicę mogłoby przede wszystkim zapobiec zatrzymaniu przez jazdę pod wpływem alkoholu – nie wspominając już o potencjalnych niebezpieczeństwach.

Dlaczego alkomaty dzisiaj są łatwo dostępne?

Urządzenia do testowania oddechu (powszechnie nazywane alkomatami) były kiedyś bardzo drogie i niełatwe do zdobycia dla przeciętnego konsumenta. Ale w ostatnich latach alkomaty osobiste stały się:

• mniejsze,
• tańsze,
• dokładniejsze,
• szerzej dostępne w sklepach.

Pomimo tych zalet mniej niż 1 procent wszystkich kierowców posiada i nosi obecnie te urządzenia. Warto więc porozmawiać coś więcej o tym, jak osobiste alkomaty mogą pomóc osobom w podejmowaniu lepszych decyzji, czy zasiąść za kierownicą po wieczornym drinku. Ale gdyby te urządzenia stały się bardziej powszechne, zebrane i udostępnione dane mogłyby posłużyć do lepszego zrozumienia trendów w jeździe pod wpływem alkoholu i wzorców zachowań kierowców.

Na przykład pewna firma zajmująca się alkomatami osobistymi zbadała wyniki prawie 300 000 testów zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu w okresie 13 miesięcy. Analiza wykazała, że ​​średnie stężenie alkoholu we krwi jest zwykle najwyższe w okresie od grudnia do marca. Spośród 15 największych dni picia w roku 14 przypada na ten czteromiesięczny okres.

Żadne z tych zebranych i przeanalizowanych zbiorczo danych prawdopodobnie nie wpłynie na indywidualny przypadek jazdy pod wpływem alkoholu, ale może prowadzić do znaczących zmian w sposobie rozpoznawania i reagowania na trendy związane z jazdą pod wpływem alkoholu. Na przykład firmy taksówkarskie mogą zdecydować się na oferowanie dłuższych godzin pracy w tych porach roku, co wiąże się z wysokim wskaźnikiem jazdy po pijanemu.

Bez względu na to, co zrobiłbyś z zebranymi informacjami, możesz rozważyć posiadanie osobistego alkomatu. Wydanie trochę pieniędzy na nie teraz może potencjalnie zaoszczędzić tysiące później.

Co gdy przyjdzie pora „dmuchnąć” w alkomat policjanta?

Zdecydowanie lepiej się na to zgodzić. Jedną z zalet przystąpienia do testu jest to, że kierowca jest postrzegany jako ktoś, kto współpracuje z policją, co chociaż nie zmienia wyników, może ogólnie poprawić sytuację. Jedną z największych zalet jest to, że okres zawieszenia prawa jazdy wtedy jest czasem krótszy.

Jedną z wad jest to, że wyniki mogą być błędne z powodu błędu kalibracji lub programowania. Mimo że można to zaskarżyć w sądzie, nadal można tych wyników użyć przeciwko kierowcy w sądzie. Dowodzi to również, że kierowca jest faktycznie nietrzeźwy, a zawartość alkoholu we krwi może zostać wykorzystana przez prokuraturę do zażądania ostrzejszego wyroku.

Mroblemy z alkoholem? https://wszywkaalkoholowabydgoszcz.pl/