Angielski biznesowy dla początkujących, czyli: jak zacząć?

Angielski biznesowy jest uważany za specjalny dział w ramach ogólnych studiów języka angielskiego ze względu na wykorzystanie specjalistycznego słownictwa i żargonu. Niezbędne jest dobre zrozumienie znajomości języka angielskiego, a także głębokie zrozumienie specjalnych form, aby skutecznie budować karierę w międzynarodowym środowisku.

interview-1018333_960_720

Wiedza ta jest ważna zarówno dla pisemnej, jak i ustnej formy komunikacji, takiej jak:

  • poczta elektroniczna

  • listy

  • rozmowy telefoniczne

  • spotkania

  • prezentacje

  • wiele innych.

Istnieje wielu badaczy i dziennikarzy, którzy argumentują za podejściem, że istnieje więcej podobieństw między angielskim ogólnym a angielskim biznesowym, niż różnic. Jest to prawdopodobnie bardzo prawdziwe, ponieważ będziesz musiał znać podstawowe zasady gramatyki języka angielskiego, zarówno w formie pisemnej, jak i mówionej, a także będziesz musiał znać podstawową ilość słownictwa, aby móc prowadzić nawet najłatwiejszą rozmowę. Każdy prowadzący angielski dla firm warszawa potwierdzi też, że wymagane są podstawowe umiejętności z ogólnego angielskiego, takie jak biegłość, słuchanie, czytanie i pisanie, aby móc poprawić znajomość języka biznesowego.

Z całą pewnością zadajesz sobie pytanie, jak bardzo angielski biznesowy różni się od angielskiego ogólnego, jeśli jest więcej podobieństw niż różnic. Nawet jeśli posiadasz ogromne umiejętności w zakresie języka angielskiego, możesz nie znać konkretnej znajomości języka angielskiego, która jest używana w środowisku biznesowym i handlowym. Kursy biznesowego angielskiego koncentrują się na umiejętnościach, które mają zastosowanie w miejscu pracy, na specjalnym słownictwie, które możesz napotkać podczas rozmów telefonicznych, negocjacji, spotkań itp., A także na ogólnych tematach, które występują w międzynarodowych stosunkach handlowych.

Dzięki specjalistycznym kursom, które koncentrują się na języku angielskim dla biznesu, możesz poprawić swoje umiejętności i szanse zatrudnienia.

Ubieganie się o pracę w języku angielskim

Ubieganie się o pracę w innym języku niż język ojczysty może być bardzo trudnym zadaniem, które wymaga dobrego zrozumienia wymagań w tym języku. Nie tylko CV (życiorys) i list motywacyjny różnią się, ale także struktura, terminologia i styl pisania. Aby skutecznie ubiegać się o pracę w innym języku, musisz mieć świadomość wszystkich tych różnic.

Jak wskazano powyżej, angielski jest najczęściej używanym językiem w międzynarodowym środowisku pracy, a nawet firmy zlokalizowane w krajach nieanglojęzycznych mogą używać języka angielskiego jako swojego języka w firmie. Ponadto wiele relacji handlowych z firmami w innych krajach będzie prowadzonych w języku angielskim. Aby ubiegać się o stanowiska w takich firmach, przydatne jest posiadanie angielskiego CV i listu motywacyjnego.

Powinieneś zdawać sobie sprawę z kluczowej różnicy w stylu i stylu używanym w języku angielskim w porównaniu do Twojego języka ojczystego. Dodatkowo powinieneś zdawać sobie sprawę z różnic między amerykańskim angielskim i brytyjskim angielskim.