Pomysł na ciekawą aranżację wnętrza z wykorzystaniem Betonu architektonicznego

W dzisiejszych czasach beton jest wszędzie. Jest tani i wszechstronny. Nic dziwnego, że większość projektów dobrze to wykorzystuje. Materiał nie rozróżnia również przestrzeni ze względu na cel. Może stworzyć piękny współczesny dom, miejsce biznesowe lub pawilon. Jeśli planujesz i zastanawiasz się nad zastosowaniem betonu w swoim mieszkaniu, te wskazówki na stylowe betonowe wnętrza przekonają Cię do tego bez zastanowienia.

Podłogi betonowe

Podłogi betonowe są praktyczne, jeśli nie ciepłe i przytulne, zwłaszcza w pomieszczeniach i na zewnątrz. Są po prostu łatwiejsze w utrzymaniu. Jeśli przeszkadza Ci chropowata tekstura betonu, możesz je wypolerować, aby były bezpiecznie gładkie. Stylowe betonowe wnętrza współczesnych domów prezentują się naprawdę przepięknie a beton architektoniczny Gdańsk wykorzystywany na podłogi jest tego idealnym przykładem. Oprócz uzyskania ładnego, gładkiego polerowania, podłogi betonowe można również barwić, aby nadać im piękne żyłki i efekt marmurkowania, a także jasne kolory. Można je również częściowo pomalować, aby estetycznie ugrać na kontraście między farbą a naturalną fakturą i kolorem betonu.

Betonowe ściany

Ściany betonowe często wyglądają szorstko i mają charakterystyczne dziury. Ale nie spiesz się jeszcze z ich polerowaniem i uszczelnianiem. Ta brutalna estetyka może dobrze współgrać z drewnianym sufitem i ramami, marmurowymi podłogami i łupkiem. Naturalna szorstkość betonu może stanowić fajną parę z takimi materiałami jak:

• polerowane drewno,
• aksamit,
• kryształ,
• metale.

Szkło jest również materiałem pasującym do użycia razem z betonem, ponieważ wygładza surową estetykę, dodając jej odblaskowego kontrastu.

Teksturowany Beton

Niektóre betony są bardziej teksturowane niż inne. Płyty z zaślepkami do otworów ściągających są zwykle gładkie i jednolite w kolorze. Różne rodzaje bloków i cegieł są bardziej szorstkie na krawędziach i mają wszelkiego rodzaju przebarwienia.

Współczesne wnętrza betonowe

Kiedy myślisz o stylu dekoracji, współczesna estetyka najlepiej sprawdza się w przypadku betonu. Wraz z minimalnymi meblami i akcesoriami tworzy elegancki, nowoczesny wygląd, który jest stylowy i dobrze się starzeje. Dzięki swojej wszechstronności beton może łączyć się z dowolnym innym materiałem, czy to z naturalnym drewnem, czy młotkowanym metalem. Aby dodać trochę przytulności do współczesnego betonowego domu, wybierz puszyste dywaniki, dzianinowe narzuty i doniczki z ulubioną zielenią.

Kuchnie betonowe

Kuchnia jest jednym z najbardziej kosztownych pomieszczeń do przebudowy. Same blaty mogą kosztować setki, a nawet tysiące złotych. Beton nadaje się nie tylko na podłogi i sufity. Możesz dużo zaoszczędzić, decydując się na betonowe blaty i wyspy kuchenne. Beton nie jest niezniszczalny, ale jest bardzo wytrzymały. Wszystko, co musisz zrobić, aby zachować jego wygląd, to zapobiec rozlaniu lub uszczelnić powierzchnię blatów. Nie musisz się męczyć, próbując połączyć go z innymi elementami, bo beton jest neutralny i pasuje do wszystkiego.