ASG (Air Soft Gun) jako pomysł na imprezę integracyjną w męskim towarzystwie

maxresdefault

Od czasu do czasu korporacje organizują imprezy integracyjne, które mają zacieśnić więzi między pracownikami. Jedną z ciekawszych opcji imprezy tematycznej dla mężczyzn jest ASG (AirSoftGun). Na czym ta zabawa polega?

AirSoftGun to alternatywa dla popularnego paintballa, która zyskuje coraz więcej zwolenników. Do tego sportu wykorzystywane są repliki najbardziej znanych broni, z jakich można korzystać w policji czy wojsku. Z tym, że broń w wydaniu sportowym jest dostępna na kulki, a nie prawdziwe naboje. Osoby chcące zmierzyć się w tym sporcie mają do wyboru:

  • Pistolety i rewolwery
  • Pistolety maszynowe
  • Karabiny maszynowe
  • Karabinki szturmowe
  • Karabiny snajperskie
  • Strzelby

W ASG stosuje się kulki o średnicy 6 mm, które są wykonane z plastiku. Broń napędzana jest elektrycznie lub sprężynowo. Broń może być również zasilana gazem, najczęściej green gazem lub CO2. Dzięki temu, że sprzęt do strzelania wykonany jest z wysokiej jakości materiałów, można cieszyć się z autentycznego odwzorowania. Są one w stanie do złudzenia przypominać prawdziwą broń, dzięki temu tak wielką frajdę stanowi korzystanie z takiego sprzętu.

ASG to zabawa dla każdego, niezależnie od wieku. Konieczne jest podczas strzelania używanie atestowanych okularów chroniących oczy przed kulkami. Trzeba podkreślić, że niezastosowanie osłony na oczy może być niebezpieczne ze względu na to, że kulka strzelona w oko, może wyrządzić bardzo duże szkody.

Impreza z motywem ASG

Bardzo dobrym pomysłem na zabawę w męskim gronie jest zorganizowanie imprezy integracyjnej z motywem ASG. Uczestnicy otrzymują przebrania. Mogą poczuć się, jak prawdziwi żołnierze na polu bitwy. Otrzymują do ręki „prawdziwą” broń, z której mogą pokonywać swoich przeciwników. Możliwe jest zorganizowanie mini turniejów, podczas których wygrana drużyna będzie mogła zdobyć ciekawe nagrody. Na pewno zew rywalizacji zachęci każdego do starania się i walki.

Zabawę nadzoruje profesjonalny sędzia, który zadba, aby przebieg rozgrywek był zgodny z przyjętymi zasadami i aby wszystko odbywało się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Dzięki temu, taka zabawa nie będzie dla nikogo niebezpieczna. Można będzie się po prostu bardzo dobrze bawić.

Impreza integracyjna z motywem ASG to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Na pewno można będzie cieszyć się z uzyskania odpowiednich efektów, które dla każdego będą dobre. Moc zabawy przy takich rozgrywkach na pewno zostanie zapewniona. Jest to świetna zabawa dla prawdziwych mężczyzn, którzy uwielbiają broń i wszelkie rozgrywki z jej użyciem.

Przygotowanie terenu

Pod rozgrywki ASG potrzebny jest odpowiedni teren. Najlepiej leśny, w którym są różne schrony, podwyższenia i obniżenia terenu. Będzie możliwość schowania się przed przeciwnikami. Organizator imprezy sprawdza wszystko bardzo dokładnie. Dzięki temu uczestnicy imprezy integracyjnej mogą świetnie bawić się na wytyczonym polu i biegać po nim bez żadnych ograniczeń. Zabawa będzie na pewno przednia, z czego każdy będzie zadowolony i w pełni usatysfakcjonowany.

Artykuł opracowano wspólnie z serwisem kolekcjonerskim http://www.kolekcjonerpolski.pl/militaria,k,28/