Awaria samochodu na wyjeździe służbowym – co robić, gdzie dzwonić?

Wyjazdy służbowe są na porządku dziennym w wielu firmach. Podróżują nie tylko właściciele, ale również pracownicy poszczególnych działów. Najwięcej do przejechania mają handlowcy, których praca bardzo często odbywa się za kółkiem. Większość pracowników podczas wyjazdów służbowych podróżuje firmowymi samochodami. W razie wypadku czy awarii mogą więc liczyć na wsparcie firmy i ubezpieczalni, nie zostają z usterką pozostawieni sami sobie.

pomoc drogowa łódź

Awaria samochodu służbowego to spory problem. Przede wszystkim dlatego, że zajmuje sporo czasu i powoduje, że pracownik z pewnością nie dotrze na miejsce w umówionym terminie i nie zrealizuje wszystkich zadań. Co więcej, problem z autem to również sporo nerwów i wydatków, których na szczęście pracownik nie musi pokrywać z własnej kieszeni. Obowiązek pokrycia wszystkich wydatków związanych z autem służbowym, które ulegnie awarii, spoczywa bowiem na pracodawcy.

Im lepsze ubezpieczenie, tym mniej problemów podczas awarii auta

W większości firm flota samochodowa jest bardzo dobrze ubezpieczona. Auta posiadają nie tylko wszystkie konieczne ubezpieczenia, ale również wiele dodatkowych pakietów, które przydadzą się w trakcie nieprzewidzianych zdarzeń. Właściciele firm doskonale bowiem zdają sobie sprawę, że wysokość składek ubezpieczeniowych jest nieporównywalnie niższa z kosztami napraw auta w sytuacji wypadku, kolizji czy stłuczki.

Osoby, które podróżują samochodem służbowym i mają problem z autem powinny przede wszystkim zawiadomić właściciela firmy lub osobę odpowiedzialną za obsługę i sprawność pojazdów. Czasem można też samodzielnie zadzwonić do ubezpieczalni i poprosić o natychmiastową interwencję. To dobre rozwiązanie, gdy zależy nam na czasie, samochód nie chce odpalić, a szybko musimy dostać się na ważne spotkanie czy do wyjątkowo wymagającego klienta.

Warto dzwonić po najbliższą pomoc drogową

zarządzanie flotą samochodowąOsoby podróżujące samochodem służbowym powinny również mieć pod ręką namiary na dobrą pomoc drogową, która przyda się w sytuacji, gdy samochód na tyle odmówi posłuszeństwa, że nie będzie możliwe dalsze poruszanie się nim. Pomoc drogowa Łódź to rozwiązanie dla kierowców poruszających się w rejonie Łodzi i po okolicznych drogach. Fachowcy szybko i sprawnie dojadą na miejsce, a następnie odholują auto na wybrany parking lub do warsztatu samochodowego. Dzwoniąc po pomoc drogową warto zadbać o to, by była to firma położona w niewielkiej odległości od miejsca zdarzenia.

Usługi holowania aut wyceniane są najczęściej na podstawie kilometrów, jakie laweta musi przejechać. Im trasa będzie krótsza, tym kwota do zapłaty będzie niższa. Dzwoniąc po pomoc drogową kierowca auta służbowego powinien tez pamiętać, że nie jest to wydatek, który musi pokryć z własnej kieszeni. Firma, która odholuje samochód, powinna wystawić więc fakturę na pracodawcę. Jeśli pracownik płaci na miejscu, powinien natomiast zachować sobie fakturę i pamiętać o niej podczas rozliczania kosztów służbowej podróży.