Bajkowy świat spełnieniem dziecięcych marzeń

energylandia_entrance_inside_night-1200x643

Crazy Bus, Happy Loops, Energuś Roller Coaster, Łódki Wyspa Skarbów, Karuzela Podniebne Statki czy Zjeżdżalnia Arctic Fun, to tylko kilka atrakcji, które czekają na Twoje dziecko w Parku Rozrywki Energylandia. Propozycji spędzenia czasu jest znacznie więcej i z pewnością każde dziecko przekraczające bajkowe wrota będzie zachwycone, że może zatracić się w mnogości atrakcji jakie przygotowało dla niego wesołe miasteczko.

Co to jest Energylandia?

Jeżeli jeszcze nie słyszałeś o Energylandii, to szybko musisz nadrobić swoje zaległości. Energylandia jest to najlepszy park rozrywki w Polsce, który jest nie tylko stworzony z myślą o dzieciach, ale również o młodzieży, dorosły i całych rodzinach. Park znajduje się w województwie małopolskim, w miejscowości Zator, do której łatwo dojechać z okolicznych miejscowości m.in. z Krakowa, Katowic, Wadowic. Nie oznacza to jednak, że najlepszy park rozrywki jest jedynie atrakcją dla okolicznych mieszkańców. Wydźwięk Energylandii jest zdecydowanie ogólnokrajowy, a także chętnie wita także zagranicznych Gości. Atrakcji w wesołym miasteczku jest tyle, że nie sposób wszystkich wymienić. Warto jednak zwrócić uwagę na umiejscowienie poszczególnych urządzeń, zwłaszcza tych przeznaczonych dla mniejszych użytkowników, na co nie zawsze zwracają uwagę parki rozrywki dla dzieci w Polsce.

Miejsce idealne dla dzieci i ich rodziców

Strefa Bajkowa, z której mogą korzystać dzieci od zera, a w przypadku niektórych urządzeń od drugiego roku życia, umiejscowiona jest praktycznie w samym sercu Energylandii. Widać ją praktycznie już od wejścia, co sprawia, że rodzice z maleńkimi dziećmi nie muszą przemierzać całego obiektu, aby dotrzeć do atrakcji, z których może skorzystać ich pociecha. To tutaj znajduje się również cichy kącik dedykowany rodzicom i ich dzieciom, w którym maluchy mogą odpocząć lub udać się na popołudniową drzemkę. Przy Bajkolandii zlokalizowanych jest również wiele punktów gastronomicznych, które oferują odpoczynek dzieciom i ich rodzicom przy soku i pysznej kawie. Można stąd również podziwiać pozostałe atrakcje skierowane do starszych Gości, które piętrzą się ponad parkiem rozrywki, i z których dobiegają okrzyki radości i mieszających się ze sobą emocji.

Jak dojechać do Energylandii?

Najprościej dojechać do Energylandii samochodem, jadąc z Katowic w kierunku Krakowa, jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, aby dojechać tutaj autobusem czy nawet pociągiem. Do Energylandii zostało uruchomione specjalne połączenie kolejowe z Krakowa, co sprawiło, że większość odwiedzających park osób, wybiera ten sposób lokomocji. Wszyscy ci, którzy mimo wszystko wolą wybrać się do parku rozrywki własnym samochodem, nie muszą martwić się o miejsce postojowe ani o parkometry, ponieważ Energylandia zadbała również o dużą, bezpłatną strefę parkingową dla swoich Gości.