Jakie bakterie eliminują klamki antybakteryjne?

W przestrzeni publicznej, z której korzystamy wszyscy można spotkać wiele groźnych dla nas mikroorganizmów. Bakterie i grzyby znajdują się na klamkach, poręczach, włącznikach światła i przyciskach. Większość z nich mnoży się przy tym w błyskawicznym tempie. Wystarczy brudną dłonią dotknąć oczu lub ust i można zarazić się różnymi chorobami. Ciekawym rozwiązaniem są antybakteryjne klamki pokryte specjalistyczną powłoką z jonami srebra i substancjami czynnymi, które skutecznie eliminują proces ich mnożenia się pomiędzy kolejnymi cyklami czyszczenia powierzchni.

Jakie szkodliwe mikroorganizmy znajdują się na klamkach i poręczach?

Obecnie na świecie funkcjonuje coraz więcej niebezpiecznych bakterii, które zagrażają naszemu zdrowiu. Są to na przykład bakterie kałowe, czy paciorkowce i gronkowce. Niestety, większość z nich uodparnia się na znane nam antybiotyki i może powodować coraz groźniejsze zakażenia. Nawet myjąc bardzo dokładnie dłonie nie możemy mieć pewności, że nie przeniesiemy ich dalej, ponieważ nie jesteśmy w stanie sprawdzić, kto dotykał takich powłok przed nami.

Nowoczesne klamki pokrywane specjalną powłoką wykazują wysoką skuteczność. Już po dobie od zastosowania takiej powierzchni obserwuje się zmniejszenie ilości bakterii o około 97%. W dużej mierze likwidowane są także grzyby. Opóźniona dyfuzja opracowanej kombinacji substancji czynnych z jonami srebra zapewnia długotrwałą ochronę.

Gdzie warto zastosować klamki z powłoką z jonów srebra?

Zaleca się, aby rozwiązanie to wprowadzać przede wszystkim w tak zwanej przestrzeni publicznej. Obecnie w Polsce tylko jeden producent – FAM oferuje możliwość krycia swoich klamek taką powłoką zawierającą jony srebra. W jego ofercie znajduje się szeroki wybór klamek, a jako jeden z nielicznych produkuje je z czterech surowców jednocześnie – cynku, aluminium, magnezu oraz tworzyw sztucznych. Istnieje możliwość krycia powłoką klamek galwanicznych, jak również malowanych na mokro i proszkowo.

Z pewnością klamki oferowane przez FAM sprawdzą się w placówkach medycznych, sądach, szkołach, przedszkolach i uczelniach, na dworcach i w miejscach pracy. Coraz częściej można je spotkać również w sklepach i galeriach handlowych. Technologia CNC umożliwia masową produkcję klamek, które można zamawiać w dowolnych ilościach.

Największą popularnością cieszą się serie klamek, które firma nazwała nazwami plant, na przykład Venus, czy Jupiter. W ofercie znajdują się również klamki okienne. Jeżeli są to elementy, których dotyka wiele osób, warto rozważyć również ich wymianę na te pokryte specjalistyczną powłoką antybakteryjną.

Klamki antybakteryjne w domach mieszkalnych

Producent swoją ofertę kieruje do różnych klientów – dużych firmowych, jak również prywatnych. Klamki z jonami srebra można montować w blokach wielorodzinnych i domach. W ten sposób znacznie eliminuje się proces namnażania szkodliwych drobnoustrojów, które wywołują różne choroby – przeziębienia, infekcje, zatrucia pokarmowe i inne. Zastosowana przez FAM powłoka jest całkowicie neutralna optycznie.

Bogata oferta klamek antybakteryjnych na stronie https://fam-to.pl/pl/9676-2/