Bank odmawia Ci kredytu? Spróbuj z pożyczką ratalną

Debt Reduction Calculator

W głównej mierze starania o kredyt zaczynamy od baku. Jest to najpopularniejsza forma starania się o gotówkę, dodatkowo ciesząca się najlepszą opinią. Jednak stawiając na kredyt z banku należy mieć świadomość procedur, jakie obowiązują w procesie starania się o kredyt. Proces jest dość czasochłonny, ogromne znaczenie posiada zdolność kredytowa i niestety można spodziewać się decyzji odmownej. Co więc zrobić w sytuacji, kiedy potrzebujemy gotówki, a bank odmawia nam kredytu?

Alternatywa dla banku

Dlaczego zdarza się tak, że banki odmawiają kredytu firmom? Jest kilka powodów takiego stanu rzeczy. Przede wszystkim młodym firmom może być trudniej zdobyć gotówkę, głównie ze względu na krótką obecność na rynku. Drugim wytłumaczeniem, dla którego firma nie dostaje kredytu jest niski poziom dochodów. Jeśli firma ma widmo zamknięcia z powodu niskich dochodów, to istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że bank odmówi kredytu, bo firma nie będzie miała go z czego spłacić. Oczywiście, za taki stan rzeczy może odpowiadać również zła historia kredytowa banku, jednak jest to osobny wątek, którym nie będziemy się zajmować.

Co więc zrobić, jeśli bank odmówi nam kredytu,a my potrzebujemy gotówki?

Warto znaleźć alternatywę, którą może być chociażby pożyczka ratalna. Kwoty proponowane w takiej formie pożyczkowania są niższe niż w przypadku kredytu, jednak same procedury wnioskowania o pożyczkę są dużo szybsze, a przede wszystkim wygodniejsze. Przede wszystkim można skorzystać z takiej możliwości, jaką jest wnioskowanie o mniejszą kwotę, czyli taką, jaką proponuje nam firma pożyczkowa i na bieżąco dokonywać inwestycji w firmie. Po spłaceniu pożyczki można zdecydować się na kolejną pożyczkę i kontynuować przeprowadzenie inwestycji. Jak więc starać się o pożyczkę ratalną? Cały proces jest prosty i nie wymaga wyjścia z przedsiębiorstwa.

Przede wszystkim należy wypełnić wniosek i wysłać go za pośrednictwem strony internetowej firmy pożyczkowej. Czas oczekiwania na kredyt nie jest długi i zajmuje dużo mniej niż standardowa procedura w banku. Po uzyskaniu pozytywnej opinii gotówka zostanie wpłacona na nasze konto zaledwie w ciągu kilku minut po uzyskaniu decyzji. Jest to duże ułatwienie, zwłaszcza dla instytucji, które potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki. Firmy pożyczkowe nie tylko oferują atrakcyjne kwoty pożyczek ratalnych, ale przede wszystkim oferują atrakcyjne warunki pożyczkowania. Jest to szczególnie ważne zwłaszcza dla firm, które w bankach nie otrzymałyby kredytu lub mają złą historię kredytową. Dodatkowym atutem w całym procesie pożyczkowania jest możliwość indywidualnego dostosowania okresu i sposobu spłaty.

W jakich sytuacjach wykorzystać pożyczkę

Pożyczka jest doskonałym sposobem na różnego rodzaju rozwój w firmie. Podstawowym miejscem, gdzie można wykorzystać pieniądze z pożyczki ratalnej jest zlikwidowanie dziur w budżecie, które zdarzają się w każdej firmie. Oprócz tego pożyczkę można wykorzystać realizując inwestycje, które umożliwią dodatkowe dochody w każdym przedsiębiorstwie.

Artykuł opracowano wspólnie z serwisem finansowym http://antylichwa.pl/