Bezpieczeństwo kantorów internetowych

5929579731_b77775a33c_b

Dlaczego z nich korzystamy?

Jak nietrudno zauważyć, Polacy coraz częściej wymieniają waluty obce w sieci. Tego typu transakcje wiążą się przede wszystkim z atrakcyjnymi kursami oraz szybkim i wygodnym sposobem ich finalizacji. Łatwość prowadzenia zautomatyzowanej działalności internetowej sprawia, że właściciele e-kantorów decydują się na atrakcyjne marże w swoich serwisach. Dzięki temu przyciągają tysiące klientów i nie muszą ograniczać się do małej grupy odbiorców, jak ma to miejsce w przypadku kantorów stacjonarnych.

Jak to działa?

Wystarczy konto walutowe. Klient przelewa na rachunek serwisu kwotę przeznaczoną do przewalutowania. Szybki proces weryfikacji pozwala e-kantorom zwrócić ją na podane przez klienta konto w preferowanej formie nawet już po kilku lub kilkunastu minutach od rozpoczęcia transakcji. Warto pamiętać, że nawet dla osób nieposiadających konta walutowego, internetowa wymiana walut powinna być alternatywą kuszącą. Założenie tego typu rachunku trwa kilka minut, a w wielu bankach dostępne jest za darmo.

Oszczędności

Na e-kantorach można sporo zaoszczędzić, o czym codziennie przekonują się setki internautów. Jak się okazuje, w niektórych przypadkach może być to nawet 8% wysokości kwoty poddawanej procesowi przewalutowania. W związku z tym nietrudno zauważyć, że wymiana walut w Internecie jest szczególnie opłacalna dla osób, które dokonują większych transakcji. Właśnie dlatego z kantorów internetowych korzystają osoby, które posiadają kredyt walutowy. W przypadku frankowiczów może być to nawet ponad 100 złotych miesięcznie. W skali roku lub całego okresu trwania kredytu są to zatem niemałe oszczędności, z których warto skorzystać.

Kto korzysta?

Pamiętajmy, że nie tylko frankowicze korzystają z e-kantorów. Jest to świetne rozwiązanie również dla osób wybierających się na zagraniczny wypad turystyczny czy delegację, przedsiębiorców, Polaków pracujących w Wielkiej Brytanii czy osób decydujących się na zakupy w sklepach internetowych poza granicami naszego kraju. Co więcej, kantory internetowe to ciekawe rozwiązanie w przypadku cyklicznej wymiany – większość z nich umożliwia klientom indywidualną negocjację stawek.

Bezpieczeństwo

Jak w przypadku każdej transakcji, również odnośnie kantorów internetowych warto zastanowić się nad ich bezpieczeństwem. Największe z nich podlegają kontroli KNF-u, jednak nie wszystkie. W przypadku tych drugich powinniśmy zapoznać się z opiniami innych klientów, którzy mogą potwierdzić wiarygodność konkretnego serwisu. W tym celu świetnie sprawdzą się strony zestawiające wszystkie kantory internetowe w jednym miejscu.

Przyszłość

Czy e-kantory przerosną ich stacjonarne odpowiedniki? Trudno powiedzieć. Jeśli tradycyjne kantory nie zdecydują się na obniżenie kursów i konsekwentnie będą coraz droższe w stosunku do serwisów internetowych, to jest to prawdopodobny scenariusz. E-kantory z roku na rok zyskują coraz więcej użytkowników, co świadczy o ich bezustannie rosnącej popularności.

Który z nich wybrać?

Pamiętajmy, że w sieci możemy skorzystać obecnie z około 40 kantorów internetowych. Aby wybrać najlepszy z nich, warto zapoznać się z kalkulatorami zamieszczanymi na stronach porównywarek. Jedną z nich jest strona StrefaWalut.pl, gdzie z uwagi na wysokość wymienianej kwoty, walutę którą chcemy uzyskać oraz nazwę banku w którym posiadamy konto dobierzemy najtańszy serwis dostępny w sieci.

Autor: Maurycy Krokos – lista kantorów internetowych http://strefawalut.pl