Bierzesz pożyczkę w sieci? Z jakimi zagrożeniami musisz się liczyć?

Pożyczki online z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem osób poszukujących dodatkowego finansowania. Kredyty i pożyczki online są po prostu wygodne – nie trzeba bowiem wychodzić z domu, można złożyć wniosek przez internet. Dodatkowo pożyczki internetowe są też o wiele szybsze. W wielu firmach pożyczkowych realizowane są natychmiast, a dodatkowe środki trafiają na konta wnioskujących od razu po pozytywnym rozpatrzeniu wniosków.

Sprawdzone pożyczki przez internet można otrzymać dzisiaj zarówno w bankach, jak i w wielu firmach pozabankowych. W przypadku tych drugich, dużą zaletą jest również uproszczenie do minimum wszelkich formalności. Najczęściej szybkie pożyczki na niewielkie kwoty można otrzymać wyłącznie na dowód. Nie trzeba dostarczać żadnych dokumentów, takich jak zaświadczenia o zatrudnieniu czy o dochodach. Oczywiście, trzeba liczyć się z tym, że pożyczki pozabankowe będą droższe niż kredyty w bankach. jednak ich zalety, przede wszystkim łatwość i dostępność, zdecydowanie rekompensują nieco wyższe oprocentowanie czy dodatkowe koszty.

Pożyczki dla osób zadłużonych

W sieci możemy znaleźć sporo firm, które udzielają pożyczek osobom, które w bankach nie mają szansy na kredyt. Firmy pożyczkowe nie sprawdzają historii kredytowej czy informacji znajdujących się w Biurze Informacji Kredytowej. Możliwa jest również pozyczka bez krd, co jest bardzo dobrą informacją dla osób mocno zadłużonych. Jeśli jednak mamy już wiele innych zobowiązań, warto bardzo dobrze się zastanowić, czy kolejna pożyczka będzie dobrym rozwiązaniem w naszej sytuacji. Nadmiar szybkich pożyczek to prosta droga to wpadnięcia w pętlę kredytową, z której później bardzo trudno jest się wydostać. Wszystkie pożyczki, zarówno bankowe, jak i pozabankowe powinny więc być poprzedzone racjonalną analizą naszych zdolności finansowych.

Zagrożenia płynące z pożyczania w sieci

Jeśli jesteśmy zdecydowani na wnioskowanie o pożyczkę w sieci, warto brać pod uwagę wyłącznie sprawdzone i renomowane firmy, które od dawna działają na polskim rynku pożyczkowym. Bardzo łatwo jest bowiem trafić na firmy oszukujące klientów, które pożyczają na wysoki procent lub mają bardzo dziwnie skonstruowane umowy. Nawet, jeśli pożyczka w nieznanej firmie wygląda bardzo korzystnie, trzeba zachować ostrożność, aby nie wpędzić się w poważne kłopoty finansowe. Łatwość pożyczek online również może być pewnym zagrożeniem. Wiele osób sięga po kolejne chwilówki nawet wtedy, gdy nie mają żadnego źródła dochodu i od początku wiedzą, że nie będą w stanie spłacić zobowiązania. Takie działania mogą jedynie na krótką metę rozwiązywać problemy finansowe, jednak w perspektywie długoterminowej są źródłem wieloletnich problemów finansowych. Nie sięgajmy więc po żadne zobowiązania, jeśli wiemy, że będziemy mieć problemy z ich spłatą. Oprocentowanie niespłaconych z terminie pożyczek rośnie bowiem szybko, podobnie jak koszty windykacji i innych form odzyskiwania należności.