Zakup biurka do biura – co dokładnie oznacza każdy pomiar?

Jaka jest szerokość, głębokość i wysokość Twoich mebli biurowych? Upewnij się, że zamawiasz odpowiednie rozmiary dla swojej przestrzeni, rozumiejąc wymiary mebli biurowych – stanie się to za pomocą naszego przewodnika. Zrozumienie wymiarów mebli biurowych nie musi być tak trudne, jak mogłoby się wydawać na początku. Gdy już zrozumiesz, co oznaczają różne pomiary, z łatwością znajdziesz meble o odpowiednim rozmiarze do swoich potrzeb i przestrzeni.

Aby pomóc Ci w pełni zrozumieć, co dokładnie oznacza każdy pomiar, gdy mówimy o wysokości, szerokości i głębokości, stworzyliśmy ten pomocny przewodnik. Powinno to pomóc w poruszaniu się po meblach i dać pewność, że będziesz w stanie znaleźć produkty w wymaganych rozmiarach.

Warto zauważyć, że chociaż jedna firma przestrzega standardów branżowych, jeśli chodzi o pomiary mebli biurowych, nie ma gwarancji, że wszystkie firmy stosują tę samą formę pomiarów. Oznacza to, że podczas przeglądania innych witryn z meblami może być konieczne potwierdzenie pomiarów – w końcu zawsze lepiej jest być pewnym przy takiej konkretnej inwestycji.

Co oznacza szerokość, wysokość i głębokość?

Jednym z największych problemów, z jakimi mierzą się meble biurowe, jest pomieszanie szerokości, wysokości i głębokości. Standardowo, gdy stoisz twarzą do mebla – na przykład biurka – tak, jakbyś miał z niego korzystać, wymiary te oznaczają:

• Szerokość (W): Pomiar produktu od lewej do prawej.
• Wysokość (H): Pomiar od góry produktu do podłogi (jeśli jest wolnostojący) lub do dołu produktu.
• Głębokość (D): Pomiar produktu od przodu do tyłu.

Co zatem oznaczają te pomiary w odniesieniu do niektórych z najpopularniejszych typów mebli biurowych? Jaka jest szerokość, wysokość i głębokość biurka?

Oto trzy wymiary, które musisz sprawdzić, jeśli chodzi o biurka gabinetowe – szerokość, wysokość i głębokość.

Szerokość

Wszystkie biurka zwykle podaje się według szerokości. Dzieje się tak, ponieważ jest to zwykle największy wymiar i to jest ten, który oferuje się zwykle w różnych odmianach – co oznacza, że ​​gdy widzisz opcje rozmiaru biurka dostępne – są one zawsze dla szerokości. Na przykład niektóre z biurek są dostępne w szerokościach 1200 mm i 1600 mm, co pozwala znaleźć biurko w wymaganym rozmiarze.

Wysokość

Większość standardowych biurek ma od 712 mm do 762 mm, zapewniając odpowiednie biurka dla osób korzystających ze zwykłego krzesła roboczego przy biurku. Wszystkie profesjonalne biurka znajdują się w środku tych pomiarów i mają wysokość 730 mm, co jest wygodną wysokością dla większości ludzi. Ta wysokość jest w dużej mierze uważana za „standardową” wysokość biurek i jest stosowana przez wielu producentów. Kiedy producent stwierdza, że biurka mają miejsce na przedmioty do przechowywania w biurze, takie jak szafki, szafki na dokumenty lub szafki na akta, i że są one dopasowane do „wysokości biurka”, oznacza to, że pasują do tego wymiaru, więc można je umieścić obok jednego z takich biurek, aby zwiększyć przestrzeń roboczą.