Biuro w garażu – jakie wymogi musisz spełnić, by liczyć na ulgi podatkowe z tego tytułu?

Każdego roku tysiące właścicieli domów przekształca swoje garaże w biura domowe. Niektórzy decydują się na pracę w domu, aby mogli opiekować się starzejącym się rodzicem. Inni tworzą dla siebie drugie miejsca pracy, aby uzupełnić dochód. Jeszcze inni decydują się na rezygnację z wyścigu szczurów, chcąc pracować na własną rękę jako jeden z wielu przedsiębiorców.

laptop-1571702_960_720

Czy wiesz, że jeśli obecnie korzystasz z garażu jako biura domowego, możesz wziąć udział w niektórych ulgach podatkowych. Istnieją jednak zapisy, że przestrzeń musi spełniać pewne wytyczne, aby móc się w tym zamknąć. O jakie wytyczne chodzi?

Musisz korzystać z biura domowego wyłącznie w celach biznesowych. Chcesz nadal parkować swój ulubiony samochód w garażu? Wtedy nie kwalifikuje się jako biuro domowe, przynajmniej nie teraz. Czy musisz chodzić po kosiarce, aby dostać się do biurka? Taka sama sytuacja. Aby zakwalifikować bramę garażową jako odliczenie, twój garaż może być używany wyłącznie w celach biznesowych. Kropka.

Musisz regularnie korzystać z domowego biura w interesach. Urząd skarbowy nie definiuje jasno o to znaczy “regularnie”, więc będzie to pewne wyzwanie dla Ciebie. Bezpiecznie powiedzieć można, że przestrzeń musi być wykorzystywana w celach biznesowych, nie tylko sporadycznie. Możesz się zakwalifikować, jeśli pracujesz kilka dni w tygodniu z domu lub kilka godzin dziennie.

Twoje domowe biuro musi być twoim głównym miejscem prowadzenia działalności. Musisz prowadzić zarządzanie lub działalność administracyjną swojej firmy właśnie tego biura.

Poza tym nie może być żadnej innej stałej lokalizacji – na przykład biura poza domem – w którym wykonuje się te obowiązki. W rzeczywistości, nawet jeśli masz inną lokalizację biurową, istnieją dwa sposoby, aby nadal wypełniać “główne miejsce” wymogu biznesowego.

Umawiaj się z Klientami w domu.

Jeśli regularnie korzystasz z domowego biura, aby spotkać się z klientami lub zobaczyć pacjentów, nawet jeśli jest to tylko jeden lub dwa dni w tygodniu, możesz kwalifikować się do odliczenia. Nadal możesz korzystać z przestrzeni do innych celów biznesowych, takich jak prowadzenie księgowości lub wykonywanie połączeń telefonicznych, o ile są one związane z działalnością biznesową.

Czy możesz używać oddzielnego budynku dla swojej firmy?

Dotyczy to sytuacji, w której garaż jest odłączony od domu. Nie musi służyć jako główne miejsce prowadzenia działalności ani być miejscem, w którym spotykasz pacjentów lub klientów. Po prostu musi być używany wyłącznie w celach biznesowych, a nie jako szopa magazynowa / biuro lub dom klubowy / biuro.

Ile możesz odjąć?

Jeśli spełniasz powyższe wymagania, najprawdopodobniej będziesz w stanie odliczyć procent kosztów niezbędnych do utrzymania domu: Obejmują one:

  • Ulepszenia
  • Ubezpieczenie
  • Oprocentowanie kredytów hipotecznych
  • Podatki od nieruchomości
  • Wynajem
  • Remont
  • Narzędzia

W większości przypadków wysokość potrącenia zależy od tego, ile metrów kwadratowych zajmuje garaż w Twoim domu. Na przykład, jeśli twój dom ma 600 metrów kwadratowych, a twój garaż / biuro w domu ma 60 z tej sumy, możesz odliczyć 10% (600/6 00) na czynsz, ubezpieczenie itp. Odliczenia te pochodzą z dochodu netto Twojej firmy. Dzięki temu możesz zainwestować w dobre bramy garażowe Hörmann do swojego domowego biura, bez martwienia się o budżet.