Biuro w skandynawskim stylu – postaw na profesjonalny design

nordic-bliss-scandinavian-style-interior-boconcept-interior-office-latest-nordic-bliss-scandinavian-style-interior-boconcept-interior-office

Jako kierownik lub właściciel firmy by może jesteś zaniepokojony tym, czy projekt twojego biura odzwierciedla wartości, idee, pomysły twojej firmy. Poza tym trzeba pamiętać, że estetyka w biurze jest formą wizualnej reprezentacji wiadomości na temat marki dla kontrahenta i klienta. Ważne jest mieć pewność, że wysyłasz odpowiednią wiadomość do obu grup. Jest taki styl aranżacji wnętrz – uniwersalny, pasujący prawie do każdej branży, a równocześnie profesjonalny: chodzi o aranżację wnętrz w skandynawskim stylu.

Skandynawski pomysł na profesjonalny wygląd biura

Urządzanie biura w skandynawskim stylu to kwestia składająca się z kilku podstawowych elementów:

surowy, ale klimatyczny wygląd,
funkcjonalność,
ekonomiczne rozwiązanie,
wykorzystanie naturalnych surowców.

W ramach takiego projektu biurowego istnieje fizyczna przestrzeń, w której mieszczą się meble, folklorystyczne dzieła sztuki, oświetlenie (zarówno sztuczne, jak i naturalne), pastelowe wykończenia, ergonomiczny układ, wpływający na płynny przepływ ruchu. Przestrzeń biura urządzona w każdym innym stylu jest nieco trudniejsze do opanowania, natomiast w aranżacji skandynawskiej zawsze panuje ład i porządek. W urządzeniu skandynawskie biura należy zwrócić dużą uwagę na wysoką jakość mebli – to jeden z najbardziej reprezentacyjnych elementów biura, mający wpływ na to, jak się pracuje i mówi o firmie, dlatego tutaj nie może być żadnych zastrzeżeń. Na przykład, kierownictwo może zostać posadzone w biurkach narożnych z wysokiej jakości drewna sosnowego i krzeseł ergonomicznych, kiedy to resztą pracowników siedzi przy stołach prostych w formie z sklepu z umeblowaniem skandynawskim. Dobrze, gdy biurka są wyposażone pudełkami z artykułami biurowymi – w ten sposób zyskuje się nie tylko sposób na uporządkowanie różnych ważnych plików ale też ociepla się wygląd całego biura. Oczywiście nie chodzi o to, by pracownicy, siedzieli przy meblach niskiej jakości – ale o to, by kontrahent czy klient po wejściu do biura od razu wiedział w którą stronę się kierować.

O czym pamiętać urządzając biuro w stylu skandynawskim?

Ważne są różne elementy w przestrzeni, odpowiednie łączenie kolorów, tekstur i materiałów. Kolor to duża część każdej przestrzeni, trzeba przy tym pamiętać, że kolor ma fizjologiczny wpływ na człowieka. W skandynawskim stylu dominują przyjemne barwy – pastele, szarości, biele, beże. Wyglądają one bardzo profesjonalnie. Różne tekstury i materiały mogą odzwierciedlać charakter, sztuki, nauki i technologii, tym samym ocieplając wizerunek całego biura. Stawiając na dodatki w skandynawskim stylu można przyczynić się do poprawy nastroju w biurowym środowisko, dzięki czemu ludzie będą pracować bardziej wydajnie.

Biuro skandynawskie to także przyjazny dla środowiska, zielony design, który już na pierwszy rzut oka wysyła wiadomość o tym, co osoba wybierająca materiały budulcowe miała na myśli. Biura pokazujące, że firma jest odpowiedzialna wobec środowiska i dba o wykorzystania materiałów, przyjaznych dla przyrody zawsze są mile widziane przez klientów i kontrahentów.

Zapraszamy na stronę sklepu http://www.casabianca.pl/