Biurowa stołówka – jak zaoszczędzić, a nie szczędzić?

16fac2b9f5224e28a35e42b128fc9573

Bez względu na to czy jesteś w trakcie budowy bądź remontu nowej stołówki w biurze – stołówka dla pracowników jest ważnym elementem i trzeba ją porządnie przemyśleć, tak by w pełni odpowiedzieć na potrzeby pracowników, a z drugiej strony – trzymać się ustalonego budżetu.

Ale jadłodajnia często może wyglądać trochę na zbyt użytkowe miejsce – więc nie zawsze oferuje pracownikom najbardziej przyjazną atmosferę. Jednak za pomocą kilku podstawowych wskazówek co do wyposażenia, projektowania i dekoracji, każda stołówka pracownicza może stać się komfortowym miejscem, nie naciągającym biurowego budżetu.

Stosowanie kolorów

Prawdopodobnie masz ograniczony budżet na zorganizowanie takiej stołówki, więc konfiguracja prawdopodobnie obejmuje niedrogie stoliki i krzesła lub ławki, które mogą wydawać się nieco monotonne. Aby dać temu wnętrzu bardziej atrakcyjny wygląd, należy użyć koloru do dekoracji. Zamiast stawiać na zwykle szare, czarne lub białe, wybierz stoliki i siedzenia w kolorach firmowych lub innych odcieniach, które rozjaśnią stołówkę. Tak samo jeśli chodzi o naczynia jednorazowe – wcale nie muszą być zwykłe i białe, bowiem śmiało można użyć kolorowej opcji (zobacz jak mogą wyglądać takie naczynia na stronie www.coverisrigid.com/pl/). To wszystko pomoże ożywić przestrzeń.

Maksymalizacja przestrzeni

Jeśli masz dużą liczbę pracowników, chcesz aby tymczasowa stołówka, była być w stanie utrzymać wszystkich, ale umieszczenie stolików zbyt blisko siebie, może sprawić, że będzie tam za ciasno i poruszanie się będzie trudniejsze. Podczas tworzenia układu stołówki trzeba znać wymiar tego miejsca, gabaryty stołów i krzeseł, aby wiedzieć, ile miejsca i jak można zorganizować. Można umieścić kilka długich stołów aby zmieścić najwięcej miejsc siedzących, jak tylko to możliwe, ale należy pozostawić przestrzeń pomiędzy rzędami aby pracownicy mogli wygodnie dostać się do i ze swoich miejsc. Jest to także dobry pomysł, aby utworzyć co najmniej jedną dużą wolną przestrzeń w centrum kantyny w celu poprawy płynności ruchu.

Dodatkowe opcje

Długie, prostokątne stoły są najczęstszym rozwiązaniem na stołówce, ale uważam, że opcja rozmieszczenia kilku okrągłych stołów, gdzie pracownicy mogą odbywać spotkania na lunchu lub kilka innych nieformalnych spotkań związanych z pracą też będzie ok. Można również postawić kilka pojedynczych krzesła wzdłuż jednej ze ścian, gdzie pracownicy mogą usiąść na szybką kawę lub przekąskę na przerwie.

Przyjazna atmosfer a w cenie

Stołówka pracownicza często ma bezosobowy charakter, który może być odpychający dla pracowników. Możesz sprawić, że to miejsce będzie bardziej komfortowe poprzez dodanie do niej osobistych akcentów. Dodaj ruchomą tablicy ogłoszeń, na której można zamieszczać informacje i inny rodzaj danych związanych z pracą. Będzie to też miejsce w którym pracownicy będę mogli zostawiać ulotki dotyczące przedmiotów na sprzedaż lub podobnych informacji. Można również utworzyć kolaż zdjęć z imprez biurowych i spotkań towarzyskich. Personalizacja stołówki to tani sposób na urozmaicenie tego miejsca, a jaki efektywny!