Te błędy blokują Twój awans
Miło jest dostać awans i nowe stanowisko pracy. Zwłaszcza gdy niosą one ze sobą kolejne doświadczenia zawodowe i wyższe wynagrodzenie. Do tego dochodzi satysfakcja z dotychczasowych działań. Awans jest swego rodzaju uznaniem ze strony szefa za Twój wkład i zaangażowanie w pracę na rzecz firmy. Sprawdź, czy nie popełniasz błędów, przez które do tej pory nie awansowałeś.
Wyższe stanowisko pracy kusi
Odpowiadając na oferty pracy znalezione np. w serwisie internetowym Pracuj.pl większość z nas ma nadzieję, że lada moment wykażą się swoimi umiejętnościami, szef doceni kompetencje, a mało atrakcyjne stanowisko z ogłoszenia stanie się historią, o której szybko zapomnimy ciesząc się z kolejnego szczebla w karierze zawodowej. Często bowiem mało atrakcyjna praca kusi kandydatów wizją szybkiego awansu i rozwoju zawodowego.Zazwyczaj pracownicy wychodzą z założenia, że samo zaangażowanie w realizację zadań, doszkalanie się i rozwijanie kompetencji są kluczem do sukcesu. W rzeczywistości spotyka ich rozczarowanie, gdy awansem na wyższe stanowisko wyróżniony zostaje kolega z pracy, którego CV nie wygląda tak imponująco jak nasze.
Nie ignoruj wartości szefa
Każdy szef docenia inne wartości u swoich podwładnych. Na pierwszym miejscu w każdym przypadku jest oczywiście efekt działań, kompetencje i terminowość wykonania powierzonych zadań. Dobrze jednak wiedzieć, że ocenie pracownika w opinii przełożonego bardzo często towarzyszą subiektywne kryteria. Może to być np. kreatywność i otwartość na innowacyjne rozwiązania lub samo zaangażowanie się w pracę. Pamiętaj o tym, jakimi wartościami w życiu zawodowym kieruje się Twój szef i nie ignoruj ich.
Dobry moment na awans
Staż pracy w danej firmie nie jest wyznacznikiem momentu, w którym powinieneś awansować. Zanim poruszysz ten temat pomyśl, czy dotychczasowym działaniem wniosłeś coś w rozwój firmy. Przygotuj odpowiednie argumenty, którymi przekonasz szefa, że właśnie nadszedł moment podjęcia kolejnych wyzwań i rozwinięcia Twoich zawodowych skrzydeł.