Cena za mieszkanie – co tak naprawdę oznacza dla dewelopera?

kitchen-1687121_640Pierwotny rynek mieszkaniowy cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów, którzy poszukują własnego M w nowoczesnym budownictwie. Najczęściej jednak takie mieszkania są sporo droższe niż te, które możemy znaleźć na rynku wtórnym. Jednak cena obejmuje wiele elementów, których nie ma w przypadku nabywania mieszkania na rynku wtórnym.

Cena mieszkania u dewelopera składa się z wielu czynników. Przede wszystkim jest to koszt gruntu, który firma deweloperska musiała nabyć oraz wszystkich związanych z tym formalności. Koszt mieszkania to także koszt wszystkich materiałów budowlanych oraz prac budowlanych, wykończeniowych, które wykonane są w czasie powstawania budynków. Deweloperzy na nowych osiedlach często wykonują również elementy infrastruktury, takie jak drogi dojazdowe, skwery, place zabaw, aranżacje terenów zielonych wokół budynku, a także miejsca parkingowe.

Cena równoważy poniesione koszty

apartment-185777_640Koszty mieszkania, jakie musimy ponieść u dewelopera zawierają więc wiele czynników. Co więcej, najczęściej są one wyższe niż na rynku wtórnym, gdyż mamy do czynienia z nowoczesnym budownictwem, wykorzystaniem zaawansowanych technologii, nowoczesnych, energooszczędnych czy ekologicznych materiałów. Osoby kupujące nowe mieszkania u sprawdzonego dewelopera mogą więc mieć pewność, że inwestują w lokal wysokiej jakości, który świetnie się prezentuje i jest wręcz gotowy do wykończenia i zamieszkania. W przypadku mieszkań na rynku wtórnym, które są zdecydowanie tańsze, nie mamy pewności, w jakim stanie są te elementy, które na pierwszy rzut oka są niewidoczne. Im starsze budownictwo, tym większa pewność, że prędzej czy później trzeba będzie wyłożyć sporo środków w generalny remont. Często po takim remoncie okazuje się, że tańsza opcją byłby zakup mieszkania u dewelopera.

Warto korzystać z promocji

W przypadku cen mieszkań często również można znaleźć ciekawe promocje. Najczęściej organizowane są one na samym początku sprzedaży, aby przyciągnąć klientów. Choć z pozoru na metrze kwadratowym nie są to duże sumy, jeśli jednak kupujemy kilkudziesięciometrowe mieszkanie, można dosyć sporo zaoszczędzić. Zanim staniemy się właścicielami własnego lokalu, konieczne jest również podpisanie umowy. Dokument ten warto sobie wydrukować przed podpisaniem oraz na spokojnie zabrać ze sobą do domu, aby móc bez pośpiechu przeczytać wszystkie punkty. Warto przede wszystkim zwracać uwagę na koszty poszczególnych elementów, aby mieć pewność, że zapłacimy za mieszkanie dokładnie tyle, ile trzeba i nie będzie żadnych ukrytych kosztów. Kupno mieszkania jest jedną z najpoważniejszych decyzji w życiu, nie można więc podpisywać umowy bez czytania i ufać deweloperowi w stu procentach. Stąd bardzo często bowiem biorą się różnorodne kłopoty nabywców, które nierzadko ciągną się latami.

Więcej informacji na stronie https://www.gemma.waw.pl/