Ceny ubezpieczeń OC rosną. Jak znaleźć najtańszą ofertę?

rechner mit auto

Każdy kierowca opłacający ubezpieczenie OC z pewnością odczuł ubiegłoroczną podwyżkę cen. Badania pokazują, że nasze wynagrodzenia idą w górę, lecz perspektywa wydawania dodatkowo zarobionych pieniędzy na polisę raczej nikomu się nie uśmiecha. Co w takim razie można zrobić, aby znaleźć korzystną ofertę, dzięki której unikniemy przepłacania?

Zatrudnij agenta!

Jeżeli jesteśmy związani z danym towarzystwem ubezpieczeniowym, z całą pewnością jego przedstawiciel udzielał nam wcześniej fachowych porad i zachęcał do skorzystania z oferty firmy, którą reprezentuje. Aby skłonić nas do tej decyzji, prawdopodobnie zaproponował zniżkę na start lub poszerzony zakres usług. Miejmy na uwadze, że jego zadaniem jest pozyskanie jak największej liczby klientów i promowanie usług konkretnego towarzystwa, przez co nie jest bezstronny i traci na wiarygodności.

Na rynku działają niezrzeszeni agenci ubezpieczeniowi, którzy regularnie śledzą wszystkie aktualne oferty i dokonują zestawień cenowych. Są niezależni, dzięki czemu pomagają swoim klientom w wyborze najtańszego i spełniającego nasze kryteria OC, za co otrzymują prowizję. Lepiej jednorazowo zapłacić doradcy niż przepłacać każdego miesiąca za ubezpieczenie samochodu.

Sprawdzaj promocje!

Firmy ubezpieczeniowe konkurują ze sobą o klienta. W tym celu organizują różne akcje rabatowe, dzięki którym mamy możliwość obniżenia naszej polisy o co najmniej kilka procent. Jest to popularne szczególnie wśród młodszych kierowców, którzy od samego początku są skazani na płacenie najwyższych składek.

Najczęściej otrzymamy zniżkę na OC przy łączeniu kilku pakietów ubezpieczeniowych, np. jeśli wykupimy nieobowiązkowe AC lub wybierzemy zupełnie inną polisę. Wszystko musi się jednak odbywać w obrębie jednego towarzystwa.

Okazją dla klientów może być niższa cena polisy za transakcję kartą kredytową. Często wystarczy w ten sposób dokonać tylko jednorazowej płatności. Wówczas nasza składka zostanie automatycznie zmniejszona nawet o 5 %.

Z promocjami spotkamy się też często, jeśli firma ubezpieczeniowa będzie obchodziła okrągłą rocznicę istnienia na rynku. Wówczas klienci również mogą spodziewać się oszczędności.

Skorzystaj z porównywarki!

W dobie Internetu jest to najprostsze i najszybsze rozwiązanie. Bez wychodzenia z domu możemy zestawić ze sobą oferty nawet kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych.

Po wpisaniu hasła w wyszukiwarce wyskoczy nam wiele kalkulatorów cenowych, jednak najszerszy wybór zapewni porównywarka znajdująca się na stronie internetowej mfind.pl. Umożliwia ona wyświetlenie nawet 76 propozycji wykupienia OC naszego pojazdu, co pozwoli na zaoszczędzenie od kilkudziesięciu do kilkuset złotych w skali miesiąca. Wystarczy jedynie poświęcić kilka minut, aby pozbyć się zbędnych i często ukrytych opłat, które czyhają na nas u niektórych ubezpieczycieli.

Warto również dodać, że kalkulator OC mfind.pl sprawdza historię ubezpieczeniową użytkowników, dzięki czemu od razu uwzględnia wszystkie zniżki i rabaty.