Dla charakterystyka brzmienia i parametrów gry: co może serwis gitar?

W serwisie lutniczym wysokiej jakości wszystkie procedury wykonywane są na wysokim profesjonalnym poziomie, w oparciu o liczne doświadczenia. Potrzebną pomoc techniczną specjaliści znajdują w linii specjalnie zaprojektowanych profesjonalnych narzędzi lutniczych, które są przykładem innowacyjności i rozwoju.

Dzięki takiemu podejściu dobry serwis gitar jest w stanie osiągnąć kilka ważnych celów:

  • jakość,
  • profesjonalnie wykonane naprawy,
  • krótkie, ale sprawne procedury robocze.

Interwencja na Twoim instrumencie w celu poprawy charakterystyki brzmienia i parametrów gry

Najczęściej interwencja związana jest z nieprawidłowym i nieprawidłowym kształtem i pozycją gryfu. Tutaj specjaliści muszą kierować się trzema najważniejszymi parametrami: nachyleniem gryfu, symetrią i centralizacją ustawienia i wreszcie odciążeniem (prawidłowy wklęsły, zgięty profil). Dzięki doskonałemu zestrojeniu tych trzech czynników uzyskuje się doskonałe warunki kołysania i amplitudy struny, a także płynniejsze i przyjemniejsze warunki gry. Ta profesjonalna konfiguracja pozwala grać płynnie, płynnie i szybciej przy mniejszym wysiłku. Nie słychać irytującego brzęczenia strun podskakujących na progach. Produkowane tony są krystalicznie czyste.

Ta część pracy związana jest z ustawieniem oktawy w celu uzyskania częstotliwości i dokładności tonalności. Na moście ustawione będą oktawy. Trzeba też wypoziomować progi i wyczyścić podstrunnicę. To wszystko jest bardzo ważne dla dynamiki i podtrzymania strun. Proszę zwrócić uwagę na akcję – odległość między strunami a progami. Może być niska dla delikatnej gry lub wyższa dla bardziej energicznego trybu gry, z dużymi amplitudami strun. Akcja jest zwykle kompromisem pomiędzy komfortem grania z jednej strony, a stylem / rodzajem muzyki z drugiej.

Naprawianie awarii

stabilizator napięciaWadliwe działanie to każde odchylenie od oczekiwanego działania przyrządu, a także usterki spowodowane upadkiem, pęknięciami, wstrząsami lub innymi rodzajami siły zewnętrznej powodującej uszkodzenia. Awaria może być również wynikiem normalnego zużycia. Najczęstsze z nich to pęknięcia gryfu bądź korpusu. Pęknięcia mogą również uszkodzić głowice maszyn, potencjometry, gałki, szyjki garnków i nakrętki. Zwykle występują między niewłaściwym transportem. Zwłaszcza w przypadku części elektronicznych często występują ukryte błędy. Do tego typu napraw potrzebne są specjalne narzędzia i przyrządy pomiarowe. Uszkodzone części można naprawić, drewniane najłatwiej. Niektóre zepsute części wymagają wymiany, z tego powodu trzeba się upewnić, że serwis ma na stanie części zamienne wysokiej jakości.

W tym miejscu poleruje się również progi. Ta operacja jest używana, gdy progi nie są równomiernie zużyte. Progi wyrównuje się biorąc pod uwagę najniższy (najbardziej zużyty). Jest to wymagająca praca, ponieważ pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest ustawienie pozycji i kształtu gryfu. To podstawa do prawidłowego ustawienia progów. Po przeszlifowaniu należy zaokrąglić i uformować oba końce progów.