Chcesz wyglądać atrakcyjnie w pracy? Sprawdź nasze porady

beard-2365810_640Wykonywanie obowiązków zawodowych wcale nie oznacza, że nie możemy prezentować się stylowo, elegancko i zachwycać swoim wyglądem. Bez względu na to, gdzie pracujemy, warto zadbać o swój profesjonalny i przemyślany zawodowy wizerunek.

W miejscu pracy musimy wyglądać przede wszystkim elegancko. A to oznacza, że nie wszystkie ubrania, które nosimy na co dzień, dobrze sprawdzą się także w pracy. Co więcej, w wielu firmach obowiązuje tak zwany dress code, czyli zasady ubierania się, których pracownicy powinni bezwzględnie przestrzegać. Na pieknywyglad.pl możesz znaleźć sporo sprawdzonych i polecanych porad, dzięki którym będziesz wyglądać świeżo i kwitnąco w każdym miejscu, nie tylko w pracy. Pamiętaj też, że na nasz wygląd wpływają nie tylko ubrania czy makijaż, ale również tryb życia. Warto być wyspanym, wypoczętym, dobrze się odżywiać i pić sporo wody. Dzięki temu nasz organizm odwdzięczy nam się promiennym wyglądem na co dzień.

Dopasowany ubiór, stonowane dodatki

Studio Tatuażu WarszawaJeśli chcesz dobrze wyglądać w pracy, wcale nie musisz wydawać majątku na ubrania. Wystarczy dobra baza podstawowych ubrań, z których można tworzyć wiele zróżnicowanych kreacji. Taka podstawowa baza ubraniowa powinna być dobrej jakości, wykonana z solidnych materiałów i świetnie uszyta. Wtedy będziemy mieć pewność, że jednorazowy wydatek na ubrania będzie inwestycją na wiele lat. Dobrze jest też kupować takie ubrania, które są ponadczasowe i moda nie przemija. Klasyczny ubiór zdecydowanie lepiej się sprawdza niż kupowanie co sezon nowych ubrań, dopasowanych do aktualnych trendów. Poza ubiorem w pracy ważna jest również odpowiednio dopasowana fryzura oraz dodatki typu torebka czy biżuteria. Torebka powinna być duża i pojemna, a jej styl musi być dopasowany do stylu ubierania. W przypadku biżuterii warto postawić na minimalizm i wybierać takie elementy, które będą delikatne. Zbyt duże kolczyki czy nadmiar bransoletek na ręku z pewnością nie będą podkreślać naszego profesjonalnego wyglądu.

Dobry makijaż jest niewidoczny

W pracy ważny jest również makijaż, który podkreśla urodę, a jednocześnie nie rzuca się zbytnio w oczy. Niewskazany jest typowo wieczorowy makijaż, gdyż po pierwsze nie wygląda on zbyt dobrze za biurkiem, a po drugie – może po wielu godzinach pracy prezentować się kiepsko w porównaniu do tego, jak wyglądał tuż po wykonaniu. Warto postawić na delikatne, lekkie kosmetyki, szczególnie te, które są bazą pod makijaż. Najlepiej sprawdza się make up, który wygląda, jakby tego makijażu wcale nie było. Podobnie jak w przypadku ubrań, także w przypadku kosmetyków do makijażu warto postawić przede wszystkim na ich jakość, trwałość oraz wydajność. Kosmetyki powinny współgrać z typem naszej cery i karnacji, aby nie tworzyć na twarzy efektu maski. Jeśli wybierzemy odpowiednio dobrane kosmetyki, możemy mieć pewność, że będą nam służyły bezproblemowo przez długi czas.