Chodzisz na siłownię? A może lepiej zmienić pracę? – czyli zawody, które pomogą Ci poprawić sylwetkę

nauczyciele_wf_010

XXI wiek to czasy w których dbamy o swój wygląd – zawsze, wszędzie i co najważniejsze – zdrowo. A przynajmniej staramy się właśnie tak robić. Niestety często szarość dnia codziennego często nie pozwala nam na to, by być konsekwentnym i regularnie pilnować reżimu ćwiczeniowego. Brakuje nam czasu, siły a często nawet i ochoty na to, by po całym dniu pracy jeszcze iść na siłownię, albo inaczej – wstać nieco wcześniej i poćwiczyć z rana.

Niektórym owszem się to udaje, ale póki co mówimy o nielicznych jednostkach. A szkoda, wielka szkoda bowiem tutaj nie chodzi tylko o świetny wygląd, zgrabną sylwetkę czy jędrną skórę, ale nade wszystko chodzi o zdrowie. Przychodzi zatem w życiu człowieka taki moment, kiedy to zastanawia się czy nie lepiej byłoby połączyć jedno z drugim – pracę i życie fit. Ale jak to zrobić? Da się i wcale nie trzeba cudów, ale wystarczy trochę odwagi, by zmienić coś w swoim życiu na lepsze. W niniejszym artykule znajdziecie kilka ciekawych pomysłów na zawody, dzięki którym możecie poprawić sylwetkę, zadbać o zdrowie i mieć jeszcze z tego całkiem solidne pieniądze.

Instruktor tańca

Kochasz taniec, ale niestety masz za mało czasu na to, by pląsać? Możesz to zmienić. W Polsce panuje szał na wszelkie szkoły tańca, choreografów, instruktorów. Zatem i Ty możesz się spełnić w tym temacie. Sam pomyśl – codzienna dawka takiej aktywności, niesamowicie przyjemnej aktywności fizycznej, nowi ludzie, dobre pieniądze. Pociągające, prawda? Poza tym plusem takiej pracy jest to, że wcale nie musisz rzucać obecnej – praca instruktora tańca może być Twoim dodatkowym zajęciem.

Instruktor kajakarstwa

To kolejny fantastyczny pomysł na fascynujący zawód w trosce o sylwetkę. Kajakarstwo jest bardzo modne i właściwie w większości miast można spotkać ośrodki, które potrzebują nowych ludzi przekazujących kolejnym jak to się robi właściwie. Sezon coraz bliżej zatem warto już teraz pomyśleć o takiej opcji, zrobić odpowiednie uprawnienia i czerpać z tego wszelkie korzyści.

więcej informacji o kajakarstwie na stronie www.splywy.pl/krutynia/

Leśniczy

To super opcja dla osób kochających kontakt z fauną i florą. To pomysł dla osób, które czują że duszą się w wielkomiejskim środowisku. Bardzo interesująca praca, w której jesteś w ruchu – przecież to od Ciebie będzie zależało tak wiele. Musisz wędrować, spacerować, dbać o naturę, monitorować ją – a przy okazji zdobywając pieniądze na rachunki. Warto!

Trener personalny

Bycie fit jest takie modne! Możesz nie tylko świetnie wyglądać – bo przecież trener personalny musi świecić przykładem. Możesz także stać się celebrytą. Prowadź bloga, szukaj nowych osób które chcą zmienić swoje życie na lepsze. Poza tym pamiętaj – jest wiosna, czas zmian- najlepszy moment na to, by pokazać na co cię stać w tej branży.

Nauczyciel w-fu

Pomysł dla osób lubiących dzieci i najlepiej tych, które mają już na swoim koncie uprawnienia pedagogiczne bądź też się do takowych przymierzają. W szkołach brakuje faktycznie aktywnych nauczycieli w-fu, a przecież takich nam trzeba. Gdy dzieci i młodzież widzą, że nauczyciel pasjonuje się sportem – zarażają się tą miłością do aktywności. A Ty – robisz coś dobrego i rzeźbisz sylwetkę!