Co klienci mówią o developerach w Warszawie?

Poprosiliśmy różnych klientów z branży nieruchomości w Warszawy o ocenę ich opinii na temat tego, czego oczekiwać od developerów działających na tym terenie. Oto, co mają do powiedzenia. Można też zacząć samemu tworzyć własną opinię zaglądając na http://www.nowemieszkaniawarszawa.apartamenty.pl/.

kopalnia-deweloper

Co mówią klienci na temat deweloperów w Warszawie?

Dawid Sobczyk: „W ciągu ostatnich 18 miesięcy ceny pozostały na niezmienionym poziomie, ale czynsze uległy podwyżce w Warszawie, podobnie jak na rynkach międzynarodowych, które obserwuje od jakiegoś czasu. Dla mnie, jako Klienta oznacza to, że deweloperzy są gotowi zaakceptować ryzyko przy niższych premiach – ale jeśli nie są w sytuacji podbramkowej, nie robią tego. Z wszystkich analizowanych przeze mnie dużych miast, Warszawa pozostaje daleko w tyle – co sugeruje, że jest wystarczająco dużo miejsca na dalsze inwestycje. Z zaangażowaniem obserwuję to, co się dzieje – nadal wierząc w uczciwość tych ekspertów ds. nieruchomości.”

Gabriel Lipnicki: „Na warszawskim rynku pełnym nieruchomości, można teraz być bardziej selektywnym, a po ogromnym boomie w ostatnich latach – dojrzewa rynek nieruchomości w stolicy, co ma różne konsekwencje zarówno dla deweloperów, jak i klientów. Oczekiwania kupujących i popyt na nieruchomości o lepszych elementach wzornictwa i wyższej jakości moim zdaniem nie pozostaje bez odpowiedzi ze strony deweloperów. Widać, że chcą nam klientom, dogodzić – co oczywiście będzie miało swoją cenę. Dla mnie ważne jest to, że potrzeba zróżnicowania jest spełniana i wydaje mi się, że to nadal będzie odgrywać kluczową rolę na rynku m.in. moim zdaniem – pod względem integracji życia na zewnątrz z wnętrzem, wykończenia, jakości wyposażenia i osprzętu, oraz ogólnej dbałości o szczegóły.”

Ryszard Wybieralski: „Pojawienie się wyrafinowanych nabywców na rynku luksusowych nieruchomości motywuje dzisiejszych deweloperów. To sprawia, iż obecna konkurencja przekłada się na to, że ich oferta stale się poprawia, a obecnie jako Klient zauważam wiele zmian, które będą miały wpływ na to, co dziać się będzie w stolicy w przyszłości. Moim zdaniem warszawscy deweloperzy nie boją się iść krok dalej niż Ci w innych miastach, by upewnić się, że reagują na wszelkie wyzwania, które są obecne i koncentrują się na rynku w dłuższej perspektywie. Moim zdaniem wynika to również z większej świadomości samych kupujących, którzy rozumieją przenikliwe rozróżnienie między prawdziwym luksusem a tym domniemanym”.

Weronika Duda: „Niektórzy klienci szukają miejsca stałego zamieszkania, podczas gdy inni podróżujący służbowo szukają drugorzędnej, mniejszej kawalerki, która nie pozbawia ich wszystkich udogodnień, jakich oczekują od domu. Ja szukałam rezydencji o ultranowoczesnym charakterze, z bezpośrednim dostępem do centrum Warszawy i nie rozczarowałam się, bo trafiłam na godnego zaufania dewelopera. Urzekło mnie, że zadbał o projektowanie wnętrza i przestrzeni, jak również zastosowanie wysokiej jakości i naturalnych materiałów. Nie wiem czy robią tak wszyscy, ale ja dobrze trafiłam.”