Co należy wiedzieć o mezoterapii igłowej otwierając swój własny gabinet

mesotherapy-1

Mezotermia igłowa jest jednym z najpopularniejszych zabiegów stosowanych w kosmetologii. Zabieg zasadniczo ma wielofunkcyjne działanie, a jego największym efektem jest poprawa kondycji skóry, którą widać już po pierwszym zabiegu. Oczywiście, aby móc cieszyć się w pełni zdrową i odżywioną cerą warto zainwestować w kilka takich zabiegów, co zdecydowanie jest warte zachodu. Co ważne, zabieg mezoterapii igłowej jest dobrym rozwiązaniem dla każdej cery, bowiem do każdego jej rodzaju dopasowywany jest konkretny rodzaj składników, mający dobroczynny wpływ na każdy, nawet wrażliwy rodzaj skóry.

Działanie mezoterapii igłowej

Podstawą zabiegu jest wtłoczenie w skórę twarzy składników odpowiedzialnych za odżywienie naszej cery, niezależnie od jej rodzaju. Co ważne, substancje aplikowane do skóry odpowiadają nie tylko za nawilżenie czy odżywienie cery, ale także zaopatrzenie jej w takie składniki jak witaminy czy minerały, co nie tylko wpłynie pozytywnie na jej wygląd, ale przede wszystkim sprawi, że nasza cera stanie się zdrowsza i tak będzie wyglądać.

Sposób nakłuć

Nie bez powodu zabieg zyskał przydomek igłowej. Jest to jeden ze sposobów aplikacji substancji bezpośrednio do skóry twarzy. Generalnie substancję aplikuje się do głębszych warstw skóry, aby efekty były nie tylko bardziej spektakularne, ale przede wszystkim szybciej widoczne. Sam zabieg można wykonać na kilka sposobów. Jednym z nich i zarazem najbardziej popularnym jest wykorzystanie strzykawki i igły, co pozwala na dozowanie odpowiedniej ilości produktu w strefy szczególnie wymagające, chociażby w okolice zmarszczek.

Ten sprzęt w połączeniu z wprawą lekarza może dać naprawdę zadowalające efekty. Specjaliści korzystają również ze specjalnego przyrządu, tzw. pistoletu, który dzięki automatycznemu trybowi pracy umożliwia podawanie jednakowej porcji substancji na całą powierzchnię. Roller, czyli kolejny sprzęt służący do aplikacji substancji daje nie tylko dużą ilość nakłuć w szybkim czasie, ale również ich aplikację w głąb skóry, co daje najlepsze rezultaty.

Koszt zabiegu

Koszty związane z zabiegiem, w skład którego wlicza się zazwyczaj konsultację lekarską są różne i zależne od konkretnego gabinetu, jednak można szacować je na poziomie około 400 złotych za jedną partię, część ciała, na którą robiony jest zabieg. Zazwyczaj zalecane jest kilkakrotne powtórzenie zabiegu, w celu lepszych efektów.

Na co zwrócić uwagę?

Patrząc na sam zabieg od drugiej strony, czyli osoby wykonującej zabieg warto zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów. Chociaż sam zabieg nie jest niczym nowym, istnieje dość duża grupa kobiet, które wcześniej nie korzystały z tego typu zabiegu. Istotną kwestią jest odpowiednia informacja oraz zobrazowanie przyszłych efektów. Istotną kwestią jest wspomniana wcześniej konsultacja lekarska. Chociaż Mezoterapia jest zabiegiem upiększającym, nie wszystkie kobiety powinny decydować się na skorzystanie z tego zabiegu. Warto skorzystać z profesjonalnej konsultacji, która zapewni nam fachową wiedzę na temat całego zabiegu.

Więcej informacji na temat zabiegów mezoterapii znajduje się na stronie mezoterapia.pl