Czego nie może zabraknąć w pokoju każdego prezesa? Sprawdź nasze sugestie

a9bbdcc09d19dc867480377db7c70ae9

Zabierając się do napisania artykułu na powyższy temat od razu wpadła mi na myśl szafa. Jednakże nie taka zwykła szafa jak wszystkie, tylko ta z jednej z kultowych komedii polskich, gdzie śpiewano do niej „Łubudubu, łubudubu niech nam żyje prezes naszego klubu (…)” i ta szafa rejestrowała te nagrania, które potem prezes odsłuchiwał. Broń Boże nie będzie ona sugestią w tym artykule! Chociaż ładną szafę każdy prezes mieć powinien.

Kolorowy świat

Kiedy wchodzi się do gabinetów wielu prezesów, od razu w oczy rzucają się smutne, wręcz surowe barwy ścian. Oczywiście atmosfera też natychmiast staje się, aż nazbyt oficjalna i szczerze mówiąc niezbyt przyjemna. Dlatego też Panie i Panowie Prezesi odmieńcie koniecznie ściany swoich ponurych gabinetów. Nadajcie im choć trochę żywych barw. Zawsze można pomyśleć o jakiejś ładnej fototapecie na jednej ze ścian, kolorowych miękkich paneli ściennych, czy też pasów tapet, które to z pewnością ożywią Wasze miejsce do pracy. Pomyślcie też o Waszych gościach, którym przyjemnie będzie się siedziało w ożywionym kolorami pomieszczeniu, aniżeli w gabinecie przypominającym więzienną celę. Pracownicy wezwani na rozmowę także nie będą się czuli, aż tak bardzo onieśmieleni i skrępowani spotkaniem „oko w oko” ze swoim Prezesem. Pamiętajcie też o tym, by jedną ze ścian przeznaczyć na różnego rodzaju dyplomy i certyfikaty, które posiadacie. Zawsze to lepiej wygląda, jak przychodzi petent i widzi, że ma do czynienia z osobą wykwalifikowaną i doświadczoną.

Szafy, szafeczki…

Z umeblowaniem Waszego gabinetu nie przesadzajcie za bardzo. Gabinet powinien być przestronny, ale jednocześnie przytulny. Pamiętajcie, że to w nim spędzacie większość dnia. Biurko powinno być duże, by można na nim swobodnie ustawić wszelkie potrzebne do pracy akcesoria: laptop, telefon, drukarkę, przyborniki na artykuły piśmiennicze i dokumenty, ewentualnie fotografię najbliższych jeżeli ktoś ma takie życzenie. W gabinecie dobrze mieć kanapę oraz niewielki stolik, bo znacznie wygodniej przyjmuje się gości i pije z nimi kawę, czy też herbatę. Pamiętajcie, by na tym stoliku koniecznie znajdowały się kwiaty, które znacznie ożywiają Wasz gabinet. Mogą być to kwiaty świeże, ewentualnie ładnie skomponowane stroiki z kwiatów sztucznych, byleby nie była to tandeta. W Waszym gabinecie nie może zabraknąć szafy, gdzie schowacie dokumenty tzw. „ściśle tajne” i regału, gdzie będą znajdowały się dokumenty tzw. „pod ręką”. Warto mieć także jakąś wiszącą półkę na książki związane z Waszym rodzajem działalności. Jeżeli Wasz gabinet jest na tyle przestronny, że znajduje się w nim także stół do narad, to warto, by na nim także znajdowały się kwiaty i czyste szklanki do napojów.

Jaki sprzęt w gabinecie?

Z pewnością w Waszym gabinecie nie może zabraknąć telefonu z którego możecie sami wykonywać połączenia i mieć stały kontakt z sekretarką, bądź asystentką, której to zlecacie różne zadania. Kolejnym istotnym elementem jest posiadanie telewizora, który powinien wisieć na którejś ze ścian (warto zaopatrzyć się w specjalne uchwyty do projektorów). Taki telewizor pełni dwie funkcje. Pierwsza z nich to: niezbędność w trakcie narad, bo możecie śmiało pokazać na nim prezentację dotyczącą np. jakiegoś nowego projektu do realizacji. Druga z nich to: umilanie czasu Waszym gościom. Może się zdarzyć taka sytuacja, że jesteście spóźnieni na umówione spotkanie z jakiegoś niespodziewanego powodu. Asystentka zaprasza Waszego gościa do gabinetu, proponuje mu np. kawę i wychodzi. Wówczas warto, by telewizor był nastawiony na kanał informacyjny. Jest to kanał neutralny i każdy człowiek jest ciekawy, co w danym dniu dzieje się w kraju i na świecie. Wówczas Wasz gość nie odczuje samotności i przedłużającego się czasu oczekiwania. Odtwarzacz DVD to także istotny element wyposażenia Waszego biura, który doskonale posłuży do prezentacji materiału, który posiadacie na płycie i chcecie zaprezentować swoim podwładnym w trakcie narady.

Możecie mieć jeszcze setki innych pomysłów na aranżację Waszego gabinetu. Pamiętajcie jednak, by nie robić z niego sklepu w stylu „1000 i 1 drobiazgów”. Wasz gabinet powinien mieć klimat, przestronność i gustowne urządzenie.