Czerwiec w MATRIK miesiącem przywództwa

To już oficjalnie potwierdzone – Stowarzyszenie MATRIK działa wszędzie, a jego członkowie zdobywają wiedzą poza granicami kraju. Otóż członkowie Stowarzyszenia Trenerów Zarządzania MATRIK odwiedzili Kopenhagę oraz holenderskie miasto Gouda, które słynie oczywiście z powszechnie znanego gatunku sera. Jakie dokładnie umiejętności mieli okazję przećwiczyć Matrycjusze w ramach organizowanych szkoleń?

Pierwszy wyjazd

Pierwszy wyjazd w kierunku sławetnej Goudy miał miejsce w listopadzie 2016 toku. Celem spotkania było poszerzanie kompetencji przywódczych, co zostało osiągnięte za pomocą szkolenia o nazwie Clear Leadership.

Styczeń w Danii

W styczniu br. przedstawiciele Stowarzyszenia wybrali się natomiast do Kopenhagi, by tam szlifować swoje umiejętności związane z monitorowaniem oraz ocenianiem programów i szkoleń. Prowadzeniem tego szkolenia zajął się In Dialogue, jeden z naszych partnerów. Oprócz cennej wiedzy, mieliśmy możliwość poznać poglądy osób z Niemiec oraz Irlandii. Szkolenie było nastawione na dyskusję, w której każdy mógł wyrazić swoją opinię. Dzięki temu poznawaliśmy nie tylko tematykę związaną ze szkoleniami, ale również ćwiczyliśmy język i umiejętności interpersonalne.

Kolejny raz Kopenhaga

Ponowne szkolenie w Kopenhadze dotyczyło tym razem zachowań innych, psychologii w kwestii rozwiązywania sporów oraz problemów, a także przeprowadzania zmian i samego procesu uczenia się. Przedstawiono bardzo cenne lekcje, które dotyczyły tego, jak zadawać pytania, które pobudzą uczestników naszych szkoleń do dialogu. Wreszcie stworzyliśmy wspólne definicje tego, w jaki sposób akceptować zdanie innych i jak zapatrywać się na określone kwestie z punktu widzenia naszych współpracowników. Było to jedno z tych szkoleń, które mijają w atmosferze pełnej sympatii.

Co więcej?

Zgodnie z tematem całego przedsięwzięcia, czyli kaskadowaniem wiedzy, organizujemy Miesiąc przywództwa. Przez cały miesiąc uczestnicy poszczególnych wyjazdów podzielą się swoją wiedzą podczas warsztatów organizowanych w ramach Regionalnych Klubów Trenerów Zarządzania MATRIK. Dla wszystkich zainteresowanych rozwojem kompetencji kompetencje będzie to doskonała okazja do:

• poszerzenia wiedzy i umiejętności o nowe obszary z zakresu przywództwa,
• poznania różnorodnych stylów trenerskich,
• wymiany doświadczeń i bezcennej inspiracji.

Spotkamy się z Wami w 9 miastach Polski!

• 06 czerwca 2017 w Poznaniu;
• 08 czerwca 2017 w Rzeszowie;
• 13 czerwca 2017 w Kielcach;
• 20 czerwca 2017 w Warszawie;
• 26 czerwca 2017 w Olsztynie;
• 26 czerwca 2017 w Katowicach;
• 28 czerwca 2017 w Krakowie;
• 04 lipca 2017 w Bielsku-Białej;
• 13 lipca 2017 w Szczecinie.

Zapisy na wydarzenie znajdziecie Państwo pod tym adresem.

grafika-1-czerwiec-w-matrik-miesiacem-przywodztwa

Miesiąc przywództwa jest organizowany w ramach projektu “Europejskie doświadczenia SKiTZ MATRIK – transfer i kaskadowanie wiedzy” współfinansowanego ze środków programu Unii Europejskiej Erasmus+.
Przekaz odzwierciedla wyłącznie pogląd autora i Narodowa Agencja oraz Komisja Europejska nie są odpowiedzialne za wykorzystanie tych informacji w jakikolwiek sposób.