Czym jest i jakie ma zalety pożyczka prywatna?

male real estate agent shaking hands with a mid adult man

Kiedy brakuje nam dodatkowej gotówki, najczęściej pierwszą myślą, jaka przychodzi nam do głowy jest skorzystanie z oferty banku i wzięcie kredytu. Jednak, aby otrzymać taki kredyt konieczne jest przede wszystkim zaświadczenie o dochodach o odpowiedniej wysokości, a także szereg innych dokumentów.

Taki proces bywa żmudny i rozłożony w czasie, a i tak nie zawsze mamy pewność, że decyzja odnośnie kredytu będzie pozytywna. Oczywiście możemy złożyć odpowiednią dokumentację, jednocześnie szukając alternatywy w razie decyzji odmownej. Gdzie jednak szukać dodatkowych pieniędzy?

Wyszukiwarka kredytów

Dość mało osób korzysta jeszcze z możliwości, jakie dają nam wyszukiwarki kredytów. Działają online, dzięki czemu można skorzystać z nich właściwie z każdego miejsca na świecie, a w swojej ofercie posiadają usługi kredytowe najpopularniejszych, a co najważniejsze sprawdzonych banków i instytucji pozabankowych. Druga opcja jest szczególnie przydatna w przypadku, kiedy tradycyjny bank odmówił nam kredytu. Jedną z takich wyszukiwarek jest http://www.finanovacash.pl/. Portal z wyszukiwarką i porównywarką kredytów działa online, ale placówki ma rozmieszczone na terenie całego kraju, dzięki czemu można w każdej chwili złożyć osobistą wizytę i poznać wszystkie informacje. Firma oferuje kredyty sprawdzonych instytucji, dzięki czemu mamy gwarancję fachowej i pewnej pomocy. Z usług wyszukiwarki mogą skorzystać osoby którym nie tylko bank odmówił kredytu, ale również które mają już inne zobowiązania. Jest to szczególnie ważne dla osób znajdujących się w naprawdę trudnej sytuacji finansowej.

A może pożyczka prywatna?

Jest to najrzadziej wykorzystywana możliwość, być może z tego względu, że nie są oferowane w każdej instytucji finansowej. Pożyczkę prywatną można uzyskać od osoby prywatnej lub firmy. Taka procedura wymaga osobistego spotkania, chociażby ze względu na podpisanie umowy i uznanie wszystkich warunków, zadowalających obie strony. Ogłoszenia oferujące takie usługi dostępne są najczęściej w prasie lub internecie, a pierwszy kontakt odbywa się zazwyczaj telefonicznie. Następuje później osobiste spotkanie, które najczęściej finalizuje transakcję.

Takie rozwiązanie jest atrakcyjne ze względu na brak konieczności dostarczania dokumentów, wymaganych najczęściej w banku. W związku z tym z pożyczki prywatnej mogą korzystać osoby już zadłużone, a także wpisane do rejestru dłużników. Pożyczka prywatna ma również inny dodatkowy plus- zazwyczaj jest tańsza niż jej bankowy odpowiednik. Taka forma pożyczkowania była znana na długo przed powstaniem banków, jednak z czasem pojawienia się ich na rynku straciła na popularności.

Dla kogo pożyczki

Obecny tryb życia stawia nam konkretne warunki, których często nie sposób zrealizować bez większej gotówki. Trudno mówić o zakupie nowego auta, a co dopiero domu bez pomocy z banku. Warto jednak podchodzić do kwestii kredytowania z wielką ostrożnością i rozsądkiem, gdyż obcując z pożyczonymi pieniędzmi, zwłaszcza na długi okres czasu należy liczyć się z takim obciązeniem finansowym, jakim jest kredyt.