Czym się kierować, wybierając kantor internetowy?

Business people using a tablet

Pracujesz za granicą i w związku z tym cyklicznie wymieniasz walutę? A może prowadzisz firmę i współpracujesz z zagranicznymi podmiotami? Jeżeli wiesz, że najkorzystniejsze kursy walut oferują kantory internetowe, to czas dowiedzieć się, który kantor warto wybrać.

Kantory internetowe – zainteresowani mają spory wybór

Od powstania pierwszych kantorów internetowych minęło trochę czasu. Dziś konkurencja jest całkiem spora, a osoby potrzebujące dostępu do waluty obcej mają sporo możliwości.

Aby wybrać rozsądnie i nie zostać bez środków, konieczne jest zwrócenie uwagi na co najmniej kilka parametrów, nie tylko na wysokość spreadu, który przekłada się na kursy walut. Nie ma przy tym znaczenia, czy mowa o klientach indywidualnych, czy też biznesowych – w każdym przypadku warto zwrócić uwagę choćby na kwestię bezpieczeństwa.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kantor internetowy?

Bez wątpienia ceny kursów walut są kluczowe, ale nie muszą przesądzać o wyborze kantoru internetowego, a to dlatego, że inne czynniki również mają spore znaczenie. Mowa przede wszystkim o:

  • Bezpieczeństwie wymiany walut

Przed założeniem konta w wybranym kantorze internetowym, warto zyskać pewność, że podmiot działa w sposób legalny i stosuje najnowsze zabezpieczenia. Przykładowo kantor online Fritz Exchange to podmiot mający za sobą solidne zaplecze w postaci grupy finansowej Fritz Group. Grupa ma ponad 20 lat doświadczenia w branży finansowej, jest też właścicielem innowacyjnego kantoru automatycznego.

  • Szybkości wymiany walut i dostępnie do intuicyjnej platformy

Platforma, za pośrednictwem której dokonuje się wymiany walut, powinna być intuicyjna w obsłudze. To podstawa – w przeciwnym razie przeprowadzenie transakcji może być kłopotliwe. To jednak nie wszystko – liczy się również czas, po upływie którego możliwe będzie gospodarowanie otrzymanymi środkami. Przykładowo wspomniany już kantor online Fritz Exchange realizuje ponad 90% transakcji w ciągu 15 minut.

  • Jakość obsługi klienta

Każdy z nas – klientów – chce być obsłużony szybko i sprawnie. Co w sytuacji, gdy pojawiają się wątpliwości dotyczące np. działania serwisu? Dobrze, aby wybrany kantor internetowy umożliwiał zainteresowanym skontaktowanie się ze swoimi pracownikami. Tylko w ten sposób możliwe jest szybkie rozwianie wątpliwości, bez konieczności przeszukiwania działu FAQ.

  • Koszty – im niższe, tym lepiej

Przelewy czy trzymanie środków na platformie – to tylko przykłady sytuacji, gdy klienci mogą być obciążani dodatkowymi kosztami. Warto sprawdzić, czy i ile będzie kosztować korzystanie z wybranego kantoru online.

Klienci biznesowi? Oni mogą liczyć na więcej

Jeżeli prowadzisz firmę, to nawet niewielkie zmiany kursów cen mogą być dla ciebie bardzo istotne. Być może potrzebujesz nie tylko dojścia do kantoru internetowego, lecz także stałego dostępu do artykułów podejmujących tematykę branży finansowej. Co w takiej sytuacji?

Kantor online Fritz Exchange wychodzi naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców. W jaki sposób? Po pierwsze klienci biznesowi mogą liczyć, że z doradcami ds. rynków finansowych uzgodnią korzystną dla siebie wysokość spreadu. Poza tym kantor zatrudnia również pracowników odpowiadających na pytania klientów (specjaliści z biura obsługi klienta) i dealerów walutowych/traderów. Ci ostatni są odpowiedzialni za przygotowywanie wartościowych artykułów dotyczących rynków finansowych.