Sztuka dekoracji z tapetą w roli głównej – łap wskazówki!

Wytapetowane ściany ozdobią pomieszczenie swoimi wzorami lub teksturami. Tapeta na wszystkich ścianach pokoju może wydawać się nieco przytłaczająca, jeśli wzór jest fantazyjny, a na ścianach nie ma dodatkowego dekoru. Dodanie oprawionych w ramki grafiki, elementów rzeźbiarskich i tapet ściennych pomaga stonować wzór tapety, jednocześnie dodając ogólny styl pomieszczenia.

Oprawiona sztuka

Obrazy w ramkach, plakaty lub dzieła sztuki zapewniają nowe punkty centralne na wytapetowanej ścianie. To nie tylko obrazy w ramach nadają pomieszczeniu ton – kolor i styl ramy, a także ewentualne maty wokół obrazów, przyczyniają się do ogólnego wyglądu przestrzeni. Wybierz ramki, które pasują stylistycznie do pomieszczenia, a także dobrze prezentują się na wytapetowanej ścianie. Na przykład neutralne srebrne lub czarne ramki pasują do nowoczesnego wystroju; ramki z naturalnego drewna pasują do wiejskiego wystroju. Matujący kolor, który pasuje do odcienia tapety lub elementu obrazu, który otacza, wizualnie łączy dekor. Wybierz dwa kolory ramek i połącz je na ścianie lub ścianach, aby urozmaicić wygląd.

Sztuka rzeźbiarska

Rzeźbiarskie obrazy ścienne, takie jak kute żelazne wiry lub nowoczesne wypowiedzi wykonane z drewna dryfującego, odciągają wzrok od tapety. Wybierz rzeźbę ścienną, która nie koliduje z tapetą. Na przykład duże dzieło sztuki wykonane z wytłoczonych papierów w neutralnym odcieniu może stonować tapetę, która ma wiele kolorów, podczas gdy kolorowe dzieło sztuki może wizualnie działać na takiej tapecie, sprawiając, że sztuka wydaje się nie na miejscu. Wybierz dzieło sztuki w stylu tryptyku, aby pokryć jeszcze większą część tapety, lub wybierz sztukę, która stylistycznie pasuje do siebie, aby wyświetlić na kilku ścianach.

Kinkiety i lustra

Kinkiety ścienne, czy to elektryczne, czy oparte na świecach, przyczyniają się do ogólnego wystroju pomieszczenia i mogą pomóc ubrać nawet przestarzałą tapetę. Wybierz kinkiety pasujące do ogólnego stylu pomieszczenia. Na przykład zdecyduj się na eleganckie platynowe, czarne lub srebrne kinkiety do nowoczesnego wystroju, kute żelazo do stylu wiejskiego. Kinkiety świecowe z wystarczająco dużą przestrzenią na świece umożliwiają wymianę świec na różne kolory z sezonu na sezon. Ubierz świece w sztuczne wieńce lub pierścień ze sztucznych kwiatów, gdy nie są używane. Duże lustro może zakryć dużą część wytapetowanej ściany, jednocześnie odbijając światło z powrotem do pokoju, otwierając przestrzeń.

Zasłony

Jeśli utkniesz z tapetą, która nie odpowiada Twoim gustom, na przykład w wynajmowanym domu, usunięcie jej nie wchodzi w grę. Pokrycie okolicy zasłoną może nadać ścianie preferowany wygląd. Rozszerzany karnisz rozciągający się od ściany do ściany w pobliżu sufitu utrzymuje panele na miejscu. Ewentualnie przymocuj go za kawałkiem drewnianego wykończenia wzdłuż linii sufitu. Owiń skrawki tektury lub styropianu tkaniną, aby stworzyć duże panele podobne do płócien artystycznych i powieś je jak dzieła sztuki, aby zakryć ściany. Jeśli jednak nie chcesz musieć robić takich zabiegów dekoracyjnych – wybierz innetapety.pl/versace i ciesz się ich niebywałą estetyką każdego dnia.