Dlaczego warto iść na profesjonalny kurs makijażu permanentnego?

Makijaż permanentny to technika kosmetyczna, w której przy użyciu urządzenia do makijażu permanentnego do górnej warstwy skóry właściwej dodaje się specjalny pigment. Możemy stworzyć pożądany kolor, pełnię i kształt brwi lub warg, również możemy poprawić linię rzęs. Ponadto możemy tworzyć długotrwałe cienie do powiek.

woman-1281830_960_720

Makijaż permanentny można wykonać w różnych stylach. Akademie organizujące kursy dla kosmetyczek uczą jak wykonać brwi w różnym stylu i przy użyciu różnych kombinacji.. Wszystkie te efekty trwają do 3 lat (po 1,5-2 latach konieczna jest retuszacja), po której pigment zanika pozostawiając skórę tak jak przed wykonaniem makijażu, choć jeśli ktoś będzie chciał pozbyć się tego efektu wcześniej możliwe jest również usuwanie makijażu permanentnego warszawa. Wyniki mogą imitować kosmetyki stosowane miejscowo lub mogą być dość niezauważalne, w zależności od:

 • projektu
 • głębi koloru
 • ilości użytego pigmentu

Na początku wyniki makijażu permanentnego mogą wyglądać na 30-40% ciemniejsze. Wynika to z koloru pozostającego w najbardziej zewnętrznych warstwach naskórka na początku. Kolor zmiękcza się w ciągu 10 dni podczas procesu gojenia, ponieważ małe strupki wypadają. Pełna regeneracja wynosi 30 dni, a następnie zalecane jest wybranie się na retusz, aby sfinalizować pożądany wynik. Podczas gdy permanentny pigment do makijażu pozostaje w skórze właściwej, na jego gojenie może mieć wpływ kilka możliwych czynników. Mogą to być czynniki:

 • środowiskowe
 • proceduralne
 • indywidualne

Przebywanie na słońcu i zabiegi twarzy (mezoterapia, biorewitalizacja, kwasy owocowe, peelingi chemiczne itp.) sprawia, iż efekty makijażu trwałego szybciej zanikają. Również właściwa pielęgnacja skóry przekłada się na około 50% wyniku końcowego.

Dlaczego podjęcie renomowanego kursu makijażu permanentnego jest tak ważne?

 • Będziesz mógł skorygować wypadanie brwi
 • Będziesz mógł określić kształt brwi / ust
 • Będziesz mógł poprawić linię rzęs
 • Możesz pomóc osobom cierpiącym na łysienie po chemioterapii, bliznach
 • Będziesz mógł pomóc klientowi, który ma problemy z zastosowaniem makijażu, szczególnie symetrycznie
 • Będziesz mógł skorygować asymetrię

Kurs zwykłe składa się z kilku technik wśród których jedną z najpopularniejszych jest ombre brwi. Jest to technika brwi permanentnych dla klientów, którzy preferują pełniejszy efekt niż dorysowanie włosków, ale wciąż bardzo subtelny. Jest to technika, która wygląda jak codzienny makijaż wykonany ołówkiem do brwi lub cieniem do brwi. Końcówki włosów są ciemniejsze i bledną w świetle zaczynającym się od czoła, dając doskonały efekt makijażu Ombre. Efekty będą wodoodporne, odporne na rozmazywanie i całkowicie naturalne. Innymi popularnymi na kursach zajęciami są te jak tworzyć na oku trwałą kreskę tzw. eyeliner. Jest to najprostszy sposób na zwiększenie piękna oczu i stworzenie efektu podniesienia oczu. Ponadto ten makijaż permanentny jest znacznie lepszy niż klasyczna kreska, ponieważ nie rozmazuje się przez cały dzień.