Last minute? Dowiedz się jak upolować najlepsze okazje!

Jednym z najlepszych sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na urlopie jest planowanie z wyprzedzeniem. Ale czasami nie masz luksusu wcześniejszej rezerwacji.

Oto, jak znaleźć tanie loty i wycieczki last minute, bez względu na to, czy podróżujesz rozmyślnie z takim zamiarem polując na super oferty na last minute, czy też robisz to całkiem spontanicznie.

1. Użyj mapy lotów

Google Flights i inne podobne strony mają przydatne narzędzia do map, które pomogą Ci znaleźć najtańszy lot. Jeśli miejsce docelowe jest już Ci znane, użyj mapy, aby porównać ceny na pobliskich lotniskach. Może być taniej polecieć do miejsca oddalonego o kilka godzin i wynająć samochód, aby dotrzeć do ostatniego przystanku niż lądować bezpośrednio w wybranym miejscu.

Jeśli cel podróży jest otwarty – np. „W dowolnym miejscu z plażą” – użyj mapy, aby wybrać najbardziej ekonomiczne miejsce. Wybierz daty i lotniska macierzyste, a następnie zeskanuj mapę, aby znaleźć niedrogi lot. Mapy Google pokażą nawet potencjalne miejsca docelowe; wszystko, co musisz zrobić, to wybrać daty podróży i zainteresowania, niezależnie od tego, czy są to dzikie zwierzęta, jedzenie, plaże czy przyroda.

2. Leć w niepożądanych godzinach

Wybierz się na lot wtedy, gdy inni nie chcą – wczesne poranne lub późnym wieczorem loty mają zwykle wolne miejsca i często są tańsze niż loty w południe.

4. Wybierz swoje nagrody

Jeśli nie możesz znaleźć niedrogiej taryfy lub opuścić podróż, rozważ wykorzystanie nagród z karty kredytowej lub km lotniczych, aby sfinansować swój lot.

Nie wiesz, czy skorzystać z nagród, czy gotówki?

Możesz obliczyć wartość swoich nagród za dany lot, używając następującego wzoru: (cena biletu – podatki i opłaty) ÷ koszt nagród. Następnie pomnóż tę liczbę przez 100, aby sprawdzić wartość nagrody.

5. Śledź swoje ulubione linie lotnicze

Kilka linii lotniczych zamieszcza oferty last minute na swoich kontach na Twitterze. Warto mieć oko na strony z ofertami głównych krajowych linii lotniczych, jak również zaglądać regularnie na ścianę ich Twittera.

hotel na heluSą chwile, kiedy jedyne, co trzeba, to zarzucić ostrożność (i przygotować trochę gotówki) i zarezerwować spontaniczny wypad. Jeśli masz ochotę jak najlepiej wykorzystać weekend lub nieoczekiwany czas wolny, jest kilka świetnych witryn i aplikacji turystycznych, w których można znaleźć oferty last minute.

Od okazyjnych hoteli, tanich lotów, a nawet ofert rejsów w ostatniej chwili, w sieci dzisiaj naprawdę bez problemu znajdziesz wszystkie najlepsze opcje na wakacje last minute.

N ie bój się więc z tego skorzystać, ale już dzisiaj poświęć chwilę na przeszukiwanie w sieci miejsc, w których można znaleźć najlepsze oferty last minute i nie bój się z nich skorzystać. Takie wypady są często bardziej wspominane niż długo i skrzętnie planowany urlop, więc jeśli należysz do tych szczęściarzy, którzy mogą sobie na to spontanicznie pozwolić – zdecydowanie bez oglądania się w tył, powinieneś z tego jak najbardziej skorzystać.

Już masz wskazówki, teraz czas wziąć się za wyszukiwanie!