Dropshipping – czy trzeba czegoś więcej niż żyłki do interesu?

Dropshipping to biznes o wartości milionowej – ta nisza z biegiem lat konsekwentnie rozwijała się, stając się jednym ze źródeł dochodów wielu przedsiębiorców internetowych na całym świecie. Jeśli zastanawiasz się, jak działa dropshipping w 2020 roku, musisz zwrócić uwagę na to, co omówimy w tym artykule.

Rzeczywiście, nie musisz mieć firmy ani sklepu (ani nawet produktów), ale możesz zostać dropshipperem, dbając o zaopatrzebnie sklepu internetowego. Ważne jest, aby zaznaczyć, że aby odnieść sukces dropshipper, potrzeba czegoś więcej niż żyłki do interesu.

Bycie inteligentnym człowiekiem nie gwarantuje, że odniesiesz sukces w jakiejkolwiek branży e-commerce, ale jeśli uważnie zapoznasz się z tym ostatecznym przewodnikiem prowadzenia bardzo udanej firmy dropshipping, masz ogromną szansę na zdobycie części milionów płynących w tej niszy e-commerce. Ważne bowiem na początek jest znać kilka podstawowych czynników, które mogą sprawić lub zniweczyć Twój sukces jako guru e-commerce. Więc zaczynamy!

Co to jest Dropshipping?

Po pierwsze! Co to jest Dropshipping? Dropshipping to rodzaj modelu biznesowego, w którym „handlowcy” lub sprzedawcy nie muszą mieć zapasów ani nawet fizycznego produktu do sprzedaży. Poza tym model biznesowy (Dropshipping) nie wymaga od zaangażowanych osób posiadania magazynu do przechowywania produktów ani martwienia się o wysyłkę produktów do nabywców.

To powiedziawszy, podstawowa koncepcja Dropshipping może zostać rozbita w ten sposób – oznacza to, że nie musisz być bezpośrednim sprzedawcą widocznych produktów.

Porzucając wysyłkę, musiałbyś być jedynie pośrednikiem między kupującym a sprzedającym. Dlatego praca dropshippera lub osoby zaangażowanej w dropshipping polega na współpracy z hurtownią lub dostawcą dropshippingu.

Wszystko, co musisz zrobić, to przyjąć zamówienia od potencjalnych nabywców i wysłać je do hurtownika w celu dalszej wysyłki lub dostawy do kupującego.

Co więcej, musisz umieścić produkty w sprzedaży detalicznej, abyś mógł w końcu uzyskać zyski. Po otrzymaniu zamówień od kupujących Twoim zadaniem będzie przesłanie ich do hurtownika, który z kolei wyśle ​​je w Twoim imieniu, zachowując część zysków.

Jak działa ten biznes?

Mówiąc najprościej, poniżej znajduje się opis działania modelu biznesowego dropshipping:

  • Pierwszym krokiem jest założenie sklepu internetowego dropshipping,
  • Prowadzisz badania nad produktami, które rezonują lub są bardzo poszukiwane przez twoją grupę docelową. Zbierz te produkty i wymień je wraz z cenami detalicznymi,
  • Kupujący lub klienci sprawdzają specyfikacje produktów, aby potwierdzić, czy tego właśnie potrzebują. Gdyby tak było, przystąpiliby do składania zamówienia w sklepie internetowym,
  • Twoim zadaniem jako dropshippera jest przekazanie szczegółów zamówionych produktów hurtownikowi lub dostawcy dropship.
  • Hurtownik lub dostawca dropship prześle produkty bezpośrednio do nabywcy na Twoje nazwisko.

Dropshipping mógł cię to fascynować. Powinieneś zatem go przetestować, aby sprawdzić, czy rzeczywiście jest to opłacalne, tak jak mówią.