Nie wiesz w jaką drukarkę do biura zainwestować? Radzimy na co warto zwrócić uwagę.

Wybór drukarki do biura to poważna inwestycja, którą warto rozważyć pod wieloma względami. Urządzenie, które będzie pracowało bardzo intensywnie i będzie użytkowane codziennie, musi być trwałe, wytrzymałe, mieć dobre parametry, a jednocześnie zapewniać niskie koszty eksploatacji. Podpowiadamy, jaką drukarkę wybrać, aby spełniła wszystkie oczekiwania użytkowników.

Gdy stoimy przed wyborem drukarki, jedną z pierwszych decyzji jest wybór pomiędzy drukarką atramentową i laserową. To pierwsze urządzenie jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem do warunków domowych. W biurze o wiele lepiej sprawdzi się drukarka laserowa. Co prawda, drukarki atramentowe są zdecydowanie tańsze, jeśli chodzi o koszty zakupu, mogą całkowicie się nie sprawdzić w warunkach biurowych, gdy każdego dnia z drukarki korzysta sporo osób drukujących dziesiątki stron dokumentów.

Zalety drukarek laserowych

Drukarki laserowe bardzo dobrze sprawdzają się do szybkich wydruków monochromatycznych. Tymczasem drukarki atramentowe są zalecane, jeśli chcemy drukować zdjęcia czy grafiki w dobrej jakości. W warunkach biurowych najczęściej drukujemy czarno-białe dokumenty w sporych ilościach. Co więcej, potrzebujemy również dosyć dużej szybkości wydruku. Drukarka laserowa spełni więc swoje zadanie w stu procentach. Wybierając drukarkę, warto zwracać uwagę nie tylko na koszt samego urządzenia, ale również jego późniejszej eksploatacji, czyli zakupu tuszu do drukarki atramentowej lub tonera do drukarki laserowej. Jeśli interesuje nas tania drukarka laserowa toner może okazać się dosyć drogim produktem. A w warunkach biurowych trzeba będzie go wymieniać dosyć często. Nie szukajmy więc rozwiązań jak najtańszych, gdyż mogą się one okazać dosyć drogie w codziennym utrzymaniu. Zwracajmy uwagę przede wszystkim na jakość i wydajność urządzenia, co w warunkach biurowych jest najważniejszym kryterium wyboru.

Drukarki działające bezprzewodowo

Gdy rozglądamy się za drukarkami do biura, możemy znaleźć zarówno urządzenia działające na kablu, jak i takie, które funkcjonują bezprzewodowo po odpowiednim skonfigurowaniu wi-fi. Wtedy z urządzenia mogą korzystać wszystkie komputery podpięte do sieci. Dla biura to bardzo dobre rozwiązanie. Dzięki temu kilku czy kilkunastu pracowników będzie mogło bez problemu korzystać z jednej drukarki. Dobrze jest również zwracać uwagę na normatywne obciążenie drukarki, czyli ile stron miesięcznie jest w stanie wydrukować bez powodowania problemów z użytkowaniem urządzenia. W niewielkich biurach powinno wystarczyć obciążenie do 10 tysięcy stron miesięcznie, natomiast w większych firmach o wiele lepszym rozwiązaniem będzie drukarka z obciążeniem powyżej 10 tysięcy. Dla wielkich korporacji czy biur obsługi klienta, gdzie drukuje się ogromne ilości dokumentów każdego dnia, najlepszym wyborem będą natomiast urządzenia, które są w stanie drukować powyżej 100 tysięcy stron miesięcznie.