Dystrybutory wody – który wybrać dla firmowych potrzeb?

Firmy wszystkich typów i rozmiarów muszą dziś zapewniać czystą, przefiltrowaną wodę swoim pracownikom, klientom i gościom. Wiele osób wybiera dystrybutory wody bez butelki ze względu na ogromne korzyści, jakie oferują w porównaniu z wodą butelkowaną i ładowanymi od góry chłodnicami. Niezależnie od tego, czy pracujesz w biurze, restauracji, sklepie detalicznym, ośrodku zdrowia czy w innej firmie, dystrybutory wody mogą zapewnić idealne rozwiązanie dla Twoich potrzeb. Oferują czystszą wodę, niższe koszty, a także pomagają pozbyć się nieporęcznych plastikowych butelek. Z tego artykułu dowiesz się o różnych typach dystrybutorów wody i najlepszym ich wykorzystaniu. Dzięki temu możesz podjąć najlepszą decyzję dotyczącą maszyny dla swojej firmy!

Jakie są rodzaje dystrybutorów wody?

Szukając informacji na temat usług może się okazać, że termin „dystrybutor wody” jest używany w odniesieniu do kilku różnych produktów do chłodzenia wody. Upewnij się, że rozumiesz różnicę między dystrybutorami wody, aby wiedzieć, który z nich najlepiej pasuje do Twojej firmy.

Chłodnice w miejscu użytkowania

Chłodnice punktowe wykorzystują linię wodną budynku do produkcji czystej, przefiltrowanej wody. Są najbardziej ekonomiczną i bezproblemową opcją dla dystrybutorów wody. Dzieje się tak, ponieważ nie wymagają plastikowych butelek i wykorzystują bieżącą wodę, którą już masz w Twojej lokalizacji. Niektóre mają nawet pedał do dozowania wody, co może pomóc w stworzeniu bezdotykowego miejsca pracy. Dodatkowo chłodnice punktowe zapewniają jedne z najczystszych przefiltrowanych wody w najniższej cenie. Twój sprzedawca po prostu podłączy dozownik do linii wodnej i będziesz mógł codziennie cieszyć się nieskończonym zapasem krystalicznie czystej wody. Chłodnice wody punktowej są zwykle dostępne w modelach stojących. Dostępne są jednak również modele blatów dla firm, które codziennie zużywają mniej wody. Dowiedz się więcej o punkcie poboru wody i sposobie jego działania.

Chłodnice ładowane od góry

Możesz zauważyć, że niektóre firmy odnoszą się do ładowanych od góry chłodziarek jako „dystrybutory wod” lub „dystrybutory ładowane od góry”. W porównaniu z chłodnicami punktowymi, te wykorzystują ciężkie plastikowe butelki o dużej pojemności, które są ładowane na górę lodówki i dozowane za pomocą dysz. Należy pamiętać, że chociaż te wersje mają funkcję dystrybutora wody, wiele firm przechodzi na formę bez butelek ze względu na wygodę. Dozowniki ładowane od góry wymagają regularnego przenoszenia ciężkich butelek i częstych dostaw, a dzięki ww opcji unikniesz tych kłopotów.

Dozowniki wody nablatowe

Dozowniki wody nablatowe działają podobnie jak chłodziarki w miejscu użycia, ale są:

– bardziej kompaktowe

– zaprojektowane tak, aby wygodnie pasować do blatu.

Są one zwykle używane przez firmy, które wymagają mniej wody dziennie, w porównaniu do firm, które decydują się na większe modele stacjonarne. Niektóre zalety dozowników nablatowych obejmują oszczędność miejsca i możliwość dostarczania wielu rodzajów wody (tj. Zimnej, gorącej, gazowanej i nie tylko).