Ekologiczne oleje do pilarek: dlaczego są lepsze niż inne?

Olej do pilarek po zmniejszyć tarcie łańcucha obracającego się wokół paska z wyjątkowo dużymi prędkościami. Ostatnio dużą popularnością cieszą się ekologiczne oleje do pilarek, takie jak te z http://vegatol.com/, a w związku z ich dużą popularnością postanowiliśmy przyjrzeć się temu, jakie dokładnie korzyści niosą, gdy stosuje się je do swoich pilarek.

kopalnia vegatolZapobiega zatykaniu

To jedna rzecz, o której ludzie niewiele mówią, ale jest to szczególnie istotny problem w mokrych miesiącach, ponieważ wszystko ma zwyczaj przylegania do piły łańcuchowej. Kiedy sok i resztki z tego, co wycinasz, w końcu zatkają piłę łańcuchową, musisz ją dalej czyścić, gdy już skończysz pracę. Jeśli użyjesz odpowiedniego oleju do piły łańcuchowej, niektórzy producenci oferują go drastycznie zmniejszając ilość zatykania.

Utrzymanie wszystkiego w czystości

Pewnie słyszałeś o dodatkach o wysokiej przyczepności, które znajdziesz w oleju do pił łańcuchowych, co może być największym powodem, dla którego nie powinieneś dać się oszukać innym rodzajom olejów. To sprawi, że olej rzeczywiście przylgnie do prowadnicy i łańcucha, aby prawidłowo wykonywać swoją pracę, a jeśli nie będziesz latać wszędzie, olej utrzyma swoją czystość. Pomoże to również w dłuższej pracy piły łańcuchowej, ponieważ gdy olej zniknie, nie może nic zrobić, aby zmniejszyć tarcie.

Oferuje bezpieczeństwo

Podczas obsługi piły łańcuchowej należy zawsze korzystać z odpowiedniego sprzętu bezpieczeństwa, w tym gogli, które chronią drewniane wióry przed wzrokiem. Jestem przekonany, że nadal nie lubisz lawiny oleju rozpryskującej się na twojej twarzy, co może się zdarzyć, jeśli olej z którego korzystasz nie został zaprojektowany tak, aby przylegał do piły łańcuchowej. Jeśli skończy się to blokowaniem pola widzenia, może to doprowadzić do wypadku, więc podczas cięcia gałęzi nie chcesz, aby olej do piły łańcuchowej zakrył Twoją twarz.

Chroni środowisko

Twoje bezpieczeństwo jest ważniejsze niż cokolwiek innego, ale nadal musisz brać pod uwagę środowisko. Oleje ekologiczne należą do tych, które można by rozlać na zewnątrz i nie spowodują one żadnych szkód, ale oleje na bazie ropy naftowej nadal nie są dobre dla Matki Natury. Nie oznacza to, że nie możesz absolutnie tych drugich ich używać, ale nie chcesz używać tych, które trafią wszędzie, gdy tylko włączysz piłę łańcuchową. Jeśli olej nie przylgnie do twojego elektronarzędzia, trafi wszędzie, gdzie tylko możesz sięgnąć wzrokiem.

Wydłuża życie łańcucha

Każdy zwykły właściciel domu nie chce tracić czasu na niepotrzebną wymianę lub ostrzenie tępych łańcuchów. Wiąże się to z tym, jeśli używasz piły łańcuchowej jako części swojego zawodu, ale normalna osoba chce ciąć drewno, gdy nadejdzie czas, nie martwiąc się, że łańcuch nie jest wystarczająco ostry, że może ciąć prawidłowo. Używanie właściwego oleju oznacza, że Twój łańcuch wytrzyma znacznie dłużej, dopóki nie będzie w stanie zaspokoić twoich potrzeb. W dłuższej perspektywie oznacza to mniej pracy, co zawsze jest dobrą rzeczą, szczególnie gdy masz do czynienia z niebezpiecznymi narzędziami.

[TB]