Firanki gotowe do kuchni. Na jakie się zdecydować?

Firanki to bardzo ważny element wystroju. Cała aranżacja pomieszczenia nie miałaby sensu, gdyby nie właśnie firany gotowe. Każdy powinien znaleźć sobie coś odpowiedniego dla siebie. Wybór jest naprawdę bardzo szeroki. Ważne jest jednak, aby wszystko ze sobą współgrało. Pasowała do siebie pod względem stylu i koloru.

Firanki do kuchni – jakie wybrać?

Firanki do kuchni powinny przede wszystkim uzupełnić i podkreślić styl całego wnętrza. Oczywiście również mają chronić przed promieniami słonecznymi. Zapewniają również prywatność domownikom. Jeśli firany gotowe będą odpowiednio dopasowane, mogą wprowadzić do kuchni naprawdę niezły klimat i nastrój. Warto podkreślić, że kuchnia to przecież miejsce, gdzie spędza się sporo czasu. Nie tylko tam gotuje się, ale również je się np. wspólny, rodzinny obiad. Dlatego też warto dopracować w tym pomieszczeniu każdy szczegół.

Firanki do kuchni. Kilka propozycji

Jak zapewne wiesz, uniwersalne firanki pasują do każdego pomieszczenia. Do kuchni również można takie właśnie zakupić. Najczęstszy ich kolor to biały. Z całą pewnością będą się dobrze prezentować. Nie mają one zazwyczaj żadnych wzorów. Jeśli nie masz sprecyzowanych wymagań, a chcesz dekorację do kuchni to ta opcja wydaje się najlepsza. Woalowe firanki będą doskonałym pomysłem w przypadku, gdy ma być to tylko ładna dekoracja. Będą one idealnie pasować do kuchni w stylu klasycznym lub romantycznym. Cechuje ich także to, że dobrze się układają.

Czy firanki będą pasowały do każdej kuchni?

Nie do każdego wnętrza firanki będą pasowały. Jednak są jeszcze inne opcje jak zasłony gotowe, żaluzje, rolety. Wiadomo, jeśli np. okna umiejscowione jest nad zlewem, to będziesz musiała siłą rzeczy zrezygnować z długich zasłon czy firanek. W tym przypadku sprawdzą się rolety lub żaluzje. Pamiętaj również, że jeśli okno wychodzi na południe, najlepsza opcja to rolety i zasłony. Tutaj liczy się osłonięcie okien przed nadmierną ekspozycją na promienie słoneczne. Są jeszcze rolety rzymskie. One będą idealnie nadawały się do nowoczesnych wnętrz.

Firanki żakardowe

Coraz więcej osób decyduje się na firanki żakardowe. Zrobiona jest ona z przędzy. Charakteryzuje się tym, że dobrze przepuszcza powietrze i światło. Bardzo ciekawe są również firanki i zasłony z motywem kuchennym.

Mała kuchnia. Dobór firan

Zasłony jednokolorowe lub firanki jednolite będą najlepszą opcją dla kuchni o niewielkim metrażu. Postawić tutaj należy na jasne kolory. Pomieszczenie stanie się optycznie większe. Nie decyduj się na żadne inne ozdoby. Nie będą one bowiem, wyglądały korzystnie. Jeśli jednak Twoja kuchnia jest większa, możesz pozwolić sobie na więcej. Prosty krój firan i zasłon jest modny i pasuje do każdej kuchni. Może wpasowywać się w dowolny styl wnętrza. Firanki kolorowe to również opcja. Jednak wiedz, że takie już nie do każdej aranżacji będą pasowały. Zawsze, gdy pomieszczenie ma dużo kolorów, wybierz firankę czy zasłonę gładką i jasną. Jaskrawe będą pasowały, gdy wnętrze jest bardziej stonowane.