Polisa na życie w dużej firmie – czy opłaca się grupowa?

insurance-1991274_640Ubezpieczenia w różnych formach cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem. Ubezpieczamy już nie tylko nasze samochody czy domy i mieszkania. Zdajemy sobie sprawę z tego, że najważniejszą naszą wartością jest nasze życie i zdrowie. Nic więc dziwnego, że polisy na życie cieszą się popularnością i są chętnie wybierane przez osoby w różnym wieku.

Bez względu na to, ile mamy lat, gdzie pracujemy i jaka jest nasza kondycja finansowa, nie mamy żadnego wpływu na to, kiedy nasze życie się zakończy. Co więcej, warto myśleć perspektywicznie nie tylko o sobie, ale również o swojej rodzinie. Dobrym rozwiązaniem są polisy na życie, które obejmują ochroną ubezpieczeniową nie tylko właściciela polisy, ale również całą jego rodzinę. Jest on chroniony na wypadek utraty pracy oraz utraty zdolności zarobkowych. Może również korzystać z wielu form pomocy medycznej, dopłat do pobytów w szpitalu, rehabilitacji czy innych form korzystania z ośrodków służby zdrowia. Dzięki polisie na życie spore kwoty odszkodowania otrzymają także nasi bliscy na wypadek naszej śmierci. Warto więc o niej pomyśleć, bo daje naprawdę sporo korzyści.

Dodatkowe świadczenia pracodawców

W dużych firmach pracownicy często mają możliwość przystąpienia do grupowego ubezpieczenia, którego oferta jest specjalnie przygotowana dla danego przedsiębiorstwa. To bardzo dobre rozwiązanie, gdyż ubezpieczenia grupowe są zdecydowanie tańsze niż gdybyśmy chcieli ubezpieczyć się indywidualnie. Co więcej, pracownicy sami mogą wybrać rodzaj polisy czy zakres ochrony ubezpieczeniowej. Kto decyduje się na ubezpieczenie grupowe, nie musi też pamiętać o opłacaniu składek. Będą mu po prostu co miesiąc potrącane z pensji. Takie rozwiązanie jest wygodne, praktyczne i daje naprawdę sporo korzyści. W poszukiwaniu większej ilości informacji na temat poszczególnych ubezpieczeń, warto zajrzeć na http://kalkulatorubezpieczen.net.pl/ile-kosztuje-ubezpieczenie-na-narty-w-polsce/. Znajdziemy tam ciekawe kalkulatory ubezpieczeń, które pomogą w podejmowaniu wszelkich decyzji ubezpieczeniowych.

Uważnie wybieraj oferty

Firmy ubezpieczeniowe nieustannie zmieniają swoje oferty i dopasowują je do potrzeb różnych grup klientów. Dlatego też osoby, które do tej pory nie wybierały żadnego ubezpieczenia, powinny przede wszystkim zdobyć nieco informacji na temat rynku ubezpieczeniowego. Pamiętajmy, by przy wybieraniu konkretnej polisy nie kierować się wyłącznie jej ceną, ale przede wszystkim zakresem ochrony ubezpieczeniowej. Te najtańsze polisy mają najczęściej dosyć słabą ochronę, co sprawia, że w razie nieszczęśliwego czy nieprzewidzianego zdarzenia możemy mieć spore problemy z uzyskaniem odszkodowania czy innych świadczeń pieniężnych. Wybierając ubezpieczyciela sprawdźmy również, jakie są opinie na temat konkretnej firmy, jak długo istnieje na rynku i jak wygląda w niej kwestia szybkości realizowania świadczeń.