Fitness w pracy?

fitness-instructor-salary

Fitness? tak, ale dla kogo?

Fitness to zdrowy, aktywny tryb życia z którego każdy może coś wynieść dla siebie.Fitness kojarzony jest przeważnie z aerobikiem, gdzie przy rytmicznej muzyce, wykonuje się serie ćwiczeń. Ćwiczenia te, są wykonywane indywidualnie i w grupach. Z reguły, zajęcia fitness prowadzone są grupowo. Jest jeden instruktor, który realizuje program dla większej ilości uczestników.

Czasem na sali może znajdować się nawet trzydzieści osób. Instruktor jest jeden i nie jest w stanie zwrócić uwagę na każdego. Chociaż się stara, fizycznie nie jest to możliwe. Jeśli ktoś chciałby tylko zrzucić nadprogramowe kilogramy, musi zainteresować się takim zestawem ćwiczeń, które go do tego doprowadzą. Generalnie przy tak dużej ilości osób ćwiczących, warto znać program ćwiczeń, ponieważ nie wiemy, które mogą nam nawet zaszkodzić. Instruktor nie jest w stanie wszystkich sprawdzić. Najpopularniejszymi urządzeniami do fitness są stepery.

Ćwiczenie wraz z muzyką, może dostarczyć nam wielu korzyści. Wizytując siłownię, nie każdy jednak wie, co robić. Taki aerobik może być doskonałym początkiem na rozluźnienie mięśni, czy naciągnięcie stawów. Człowiek w grupie znacznie lepiej się dostosowuje, wie jak się zachować, choćby podpatrując innych. Niebagatelną sprawą jest też obecność instruktora, który wyjaśni zawiłość konkretnych ćwiczeń. Taki instruktor podpowie nam również, jak dopasować do nas odpowiedni plan treningowy i żywieniowy, ponieważ odpowiednia dieta, to połowa sukcesu w dążeniu do zgrabnej sylwetki, dobrej kondycji i zdrowia naszego organizmu. Urządzenia do fitness można zamówić w sklepie GymProFit, na stronie Internetowej www.gymprofit.pl

Pilates?

Odpowiedni plan treningowy, oraz dieta zapewni nam optymalne wykorzystanie wszystkich aspektów pozytywnego treningu. Możemy zacząć od pilates. Są to zajęcia polegające na ćwiczeniach wzmacniających i rozciągających. Przy treningach wyczynowych jesteśmy narażeni na różnego rodzaju niebezpieczeństwa związane z przeciążeniem. Pilates jest takim treningiem uzupełniającym, dlatego warto dodać go do naszego tygodniowego planu. Jeśli jednak stwierdzono u nas różnego rodzaju problemy z kośćcem, lub stawami, może to być przeciwskazaniem do kontynuowania ćwiczeń.

Czy warto?

Oczywiście, że tak. Obecnie fitness przeżywa w Polsce renesans. Jest bardzo popularny, ponieważ przynosi ogromne korzyści zarówno dla ciała, jak i dla ducha. Chodząc na fitness, poza korzyściami związanymi z ruchem, można poznać wiele ciekawych osób. Być może zawiążemy nowe przyjaźnie na gruncie spotkań na fitness? A może będziemy w stanie zrealizować się w inny sposób. Jakkolwiek by nie patrzyć, fitness to droga pozytywnego rozwoju, którą powinien iść każdy człowiek. Nie tylko rozwija ciało, poprawia kondycję, pomaga pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Sprawia także to, że inni zaczynają patrzeć na nas niejako z podziwem. Doceniają nasz wysiłek włożony w program treningowy. Często także są skłonni iść razem z nami na siłownię. Idąc tym tropem, można powiedzieć, że pośrednio ratujemy życia i zdrowia innych ludzi, gdyż poprzez nasz przykład, są w stanie podjąć decyzję o własnym doskonaleniu.

Dla kogo fitness?

STAROPOLSKA GALERIA SMAKUZajęcia fitness są prowadzone w grupach. Jednak inaczej dla kobiet, inaczej dla mężczyzn. Rozgraniczenie również dotyczy ludzi starszych, oraz kobiet w ciąży. Tak naprawdę fitness jest dla każdego. Różnica może wynikać tylko z zestawu ćwiczeń, jakie są przygotowywane dla konkretnej gruby docelowej. Także dieta może się znacząco różnić. Będzie inna dla mężczyzny ćwiczącego także wyczynowo, a inna dla kobiety, dziecka, czy osoby starszej. Generalnie ćwiczyć trzeba. Fitness to jedna z wielu możliwości, którą możemy uprawiać. Ważne też, aby używać odpowiedniego sprzętu do ćwiczeń. Wszystko zależy od tego, jakie mamy preferencje. Jedno jest pewne: ćwiczyć trzeba, ponieważ tego wymaga od nas nasz tryb życia.