Dobry fotograf ślubny poszukiwany

fotograf ślubny

Przed ślubem należy załatwić mnóstwo ważnych spraw. Znalezienie fachowców tj. fotograf ślubny to jedna z tych najważniejszych kwestii podczas planowania wesela. Nie ulega przecież wątpliwości, że ten szczególny dzień zasługuje na najlepszą oprawę fotograficzną. W gąszczu ogłoszeń i w tłumie wykonawców ciężko czasem znaleźć tego najlepszego. Sprawdź, jak wybrać fotografa ślubnego.

Po czym poznać profesjonalistę?

  • posiada profesjonalną stronę internetową z przykładowymi realizacjami

W obecnych czasach własna strona internetowa to podstawa. Stanowi nie tylko wiarygodną wizytówką, ale także pierwszą formę kontaktu z fotografem.

Mało estetyczna i przestarzała strona prawdopodobnie oznacza kiepskiej jakości zdjęcia. Strona, na której przedstawia się fotograf ślubny dostarcza zarówno podstawowych informacji o artyście, jak i obrazuje jego portfolio. W ten prosty sposób można się szybko zapoznać z pracami fotografa. Jeśli zdjęcia są zaprezentowane w najlepszy możliwy sposób, wówczas można mieć gwarancję, że reportaż ślubny zostanie potraktowany tak samo.

  • może się pochwalić ciekawym portfolio

Choć stylistyka zdjęć i ich estetyka to w dużej mierze kwestia gustu, warto wiedzieć czym powinno się wyróżniać portfolio. Niektórzy preferują naturalne zdjęcia, inni z kolei wolą charakterystyczną obróbkę cyfrową. Najważniejsza jest jednak spójność. Zdjęcia powinny ze sobą współgrać zarówno charakterem, jak i poziomem. Jeśli https://www.marcinorzolek.pl/ posiada w swojej galerii piękne i dobrej jakości zdjęcia na przemian z krzywymi i niedoświetlonymi kadrami, które przypominają ujęcia z telefonu, najprawdopodobniej jest to zwykły oszust. Jeśli w parze idzie również wyjątkowo niska cena, można być tego niemal pewnym.

  • odpowiada wyczerpująco na pytania

Już w trakcie pierwszego kontaktu z fotografem, warto zadawać mu pytania. Profesjonalny fotograf ślubny nie ma nic do ukrycia. Na pewno chętnie też rozwieje wszystkie wątpliwości narzeczonych. O wszystko należy dokładnie wypytać jeszcze przed podpisaniem umowy. Nie warto zdawać się na zapewnienia, że wszystkie szczegóły można ustalić tuż przed ślubem.

  • posługuje się profesjonalnym sprzętem

Dobry fotograf ślubny, który poważnie traktuje swój zawód musi posiadać profesjonalny sprzęt wysokiej klasy. Nie chodzi o to, aby wypytywać fotografa o listę urządzeń którymi się posługuje. Warto jednak pamiętać, że pełnoklatkowa lustrzanka, kilka różnych obiektywów oraz zapasowe baterie to podstawa, na którą należy zwracać szczególną uwagę podczas poszukiwania idealnego fotografa ślubnego.

  • posiada pozwolenie na fotografowanie w obiektach sakralnych

Fotograf ślubny zawodowo zajmujący się fotografowaniem wesel i ceremonii kościelnych musi posiadać ukończony kurs liturgiczny. Jego brak najprawdopodobniej oznacza, że wybrany fotograf ślubny jest amatorem, który nie traktuje swojego zajęcia poważnie.

Z racji na to, że nie jest łatwo znaleźć dobrego fotografa ślubnego, warto zacząć się rozglądać nawet rok przed planowanym ślubem. Najlepsi profesjonaliści mają zapełniony kalendarz na wiele miesięcy do przodu.