Freelancer – pomysł na zarabianie przez internet. Jak zacząć?

freelance-web-designer

Tak zwani, freelancerzy to osoby pracujące na bazie umowy innej niż umowa o pracę. Innymi słowy, to ludzie, którzy decydują się przyjmować zlecenia jako niezależne jednostki, sami decydując, dla kogo i kiedy chcą pracować. Jest to dość ciekawa alternatywa dla powszechnego, stabilnego zatrudnienia, którym para się zdecydowana większość społeczeństwa.

Minusy pracy freelancera

Bycie freelancerem ma swoje zalety, ale również wady. Samozatrudnienie nie znajdzie zastosowania w każdej dziedzinie, jedynie określone profesje nadają się do tego typu działalności. Niektóre zawody wymagają po prostu większej koordynacji, zgrania całej rzeszy ludzi w celu wykonania określonej pracy. Będąc jednak grafikiem, programistą, tłumaczem, fotografem czy trenerem profesjonalnym nie jest trudno zorganizować sobie taką pozycję. Na pewno miałeś okazję już w swoim życiu natknąć się na kogoś, kto jest szefem sam dla siebie. Główną wadą tego systemu jest brak stabilności – nie wiesz, czy oraz ile będziesz miał zleceń w danym miesiącu, zarobki nie są stałe, ciężko jest dopasować swoją pensję do wydatków, uniemożliwia nam to dokładne zaplanowanie większych przedsięwzięć czy inwestycji.

Dlaczego warto pracować w internecie jako freelancer?

Z drugiej strony jednak jest się niezależnym, można wziąć wolne kiedy się chce, zmniejszyć lub zwiększyć ilość godzin pracy zależnie od potrzeby czy upodobania, a nawet samemu decydować, o której weźmiemy się za zlecenia. Bycie freelancerem jest najlepsze dla ludzi młodych, chcących pozostawić sobie perspektywy zamiast na stałe przywiązywać się do jednej placówki. Ustatkowanie się w ten sposób zapewnia pracę w zawodzie, pomaga rozwinąć doświadczenie, a jednocześnie nie angażuje do tego stopnia, że poświęcić trzeba cały swój czas.

Jak zacząć?

Miej na uwadze, że freelancerzy zazwyczaj szukają pracy poprzez rozmaite agencje, więc jeśli chciałbyś zostać jednym z nich, po prostu wyszukaj w internecie jednej z firm, która może pośredniczyć pomiędzy tobą a potencjalnym klientem. Może to przeczyć rzekomej niezależności, jednak jest to konieczne, o ile nie masz zamiaru spędzić niezliczonych godzin na samej próbie skontaktowania się z pracodawcą.

Działanie jest proste, jeśli zarejestrujesz się na jednym z portali dla freelancerów, będziesz musiał zamieścić tam swoje CV w celu umożliwienia innym użytkownikom przejrzenie go i stwierdzenie, czy nadajesz się do wykonania ich zlecenia. Na początku może być ci ciężko się odnaleźć, więc nie rzucaj się na głęboką wodę i mierz siły na zamiary, w miarę kolejnych prac wszystko powinno iść już płynniej, dlatego nie jest warto się zrażać, gdy bycie freelancerem nie spełni naszych oczekiwań już na starcie. Jest to bardzo dynamiczny i prężnie rozwijający się rynek, w którym zawsze znajdzie się miejsce dla jakiegoś nowego, ambitnego członka.

Jeśli zdecydujesz się już na samozatrudnienie, musisz pamiętać również o sumiennym wywiązywaniu się ze swoich obowiązków, nikt nie będzie chciał zatrudnić osoby o złej opinii, największe wzięcie mają ci, którzy nie zawiedli zaufania i mogą pochwalić się dobrymi recenzjami.

Więcej na stronie http://zarabianieprzezinternet24.pl