Gdzie na bezpieczeństwo narodowe w Polsce? Przegląd po uczelniach

img_0495

Szukasz dobrej uczelni, gdzie mógłbyś studiować bezpieczeństwo narodowe? Przygotowaliśmy zestawienie, z którego dowiesz się, jakie uniwersytety, akademie i politechniki oferują ten kierunek i gdzie szukać szczegółów na temat rekrutacji.

Na tych uczelniach możesz studiować bezpieczeństwo narodowe

W Polsce znajdziesz w sumie blisko 40 różnych uczelni wyższych, które mają w swoich ofertach kierunek bezpieczeństwa narodowego. Które z nich warto wziąć pod uwagę?

1. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Informacje o uczelni: UAM to tuż obok Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Warszawskiego jedna z najlepszych uczelni w Polsce. W ramach kierunku bezpieczeństwa narodowego UAM oferuje 4 różne specjalizacje: administracja bezpieczeństwem, bezpieczeństwo i porządek publiczny, bezpieczeństwo międzynarodowe i zarządzanie kryzysowe.

2. Wyższa Szkoła Informatyki, Zarządzania i Administracji w Warszawie

Informacje o uczelni: Założona w końcu lat 90. uczelnia ma w swojej ofercie 8 kierunków, a w tym m.in. bezpieczeństwo narodowe i wewnętrzne (czytaj więcej: bezpieczeństwo narodowe Wyższej Szkoły Informatyki, Zarządzania i Administracji w Warszawie »).

Wyższa Szkoła Informatyki, Zarządzania i Administracji oddaje do dyspozycji kandydatów studia I i II stopnia, a także kilka kierunków podyplomowych.

3. Akademia Pomorska w Słupsku

Informacje o uczelni: Największa akademia na Pomorzu Środowym, która kształci każdego roku nieco ponad 4,000 studentów. Uczelnia może pochwalić się 3 wydziałami i katedrami, które obejmują w sumie 10 różnych instytutów. Bezpieczeństwo narodowe to flagowy kierunek AP w Słupsku.

Bezpieczeństwa narodowego szukaj także w:

•                Dolnośląskiej Szkole Wyższej,

•                Uniwersytecie Zielonogórskim,

•                Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego,

•                Uniwersytecie Gdańskim.

O kierunku bezpieczeństwo narodowe

Bezpieczeństwo narodowe to kierunek, na którym zdobędziesz podstawową wiedzę na temat zasad funkcjonowania komórek odpowiedzialnych za bezpieczeństwo kraju. Jako absolwent powinieneś potrafić zbierać i wykorzystywać informacje, które mają kluczowe znaczenie dla obronności społeczeństwa.

Wyróżniamy kilka specjalizacji bezpieczeństwa narodowego (w zależności od uczelni), a w tym: bezpieczeństwo ekonomiczne, państwa, ekologiczne i informacyjne.

– –

Kolejność uczelni występująca w zestawieniu jest przypadkowa.