Gdzie sprzedawać poza Allegro?

komputer

Gdybyśmy zapytali przypadkowego przechodnia, gdzie można prowadzić sprzedaż w sieci, najprawdopodobniej odpowiedziałby nam, że na Allegro. Faktycznie, ten portal jest jedną z najpopularniejszych platform sprzedażowych. Czy jednak jedyną? Okazuje się, że nie. Świat poza Allegro istnieje, a my udowodnimy, że tak właśnie jest.

OLX

Alternatywą dla popularnego giganta jest dawna tablica.pl, czyli olx.pl. Zaletą tego serwisu jest całkowicie bezpłatne umieszczanie ogłoszeń. Niestety, istnieje limit ogłoszeń na jednym koncie. Dlaczego warto polecić ten serwis? Daje on możliwość wyszukiwania ogłoszeń lokalnie, co ma ogromne znaczenie np. przy kosztach wysyłki. Niestety wszystkie transakcje które odbywają się za pomocą tego serwisu, są realizowane prywatnie. Oznacza to, że nie istnieją żadne gwarancje tak dla Kupujących, jak i Sprzedających.

A może gumtree.pl

Sprzedaż w sieci można prowadzić również za pośrednictwem reklamowanego serwisu gumtree.pl. Umieszczanie ogłoszeń na tym portalu również jest darmowe. Niemniej jedną z największych wad tego serwisu jest stosunkowo niewielka liczba ogłoszeń lokalnych. Mimo to, serwis ten stale się rozwija i – kto wie – może z biegiem czasu wyprzedzi nawet olx.pl.

Stary, dobry Facebook

Sprzedawać można też na Facebooku. Oczywiście jest to portal społecznościowy, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by założyć na nim grupę sprzedażową. Niestety również i tutaj nie ma żadnych gwarancji dla obydwu stron transakcji. Wadą jest również to, że ogłoszenia widać wyłącznie w obrębie użytkowników danej grupy.

Własny sklep na abonament

Można też założyć swój własny sklep na abonament. Ciekawą ofertę przedstawia tu Sky-Shop.pl, który w ramach abonamentu oferuje między innymi:

  1. Rosnącą liczbę integracji – Twój sklep w modelu stale się rozwija o nowe możliwości i funkcjonalności.
  2. Integracja z Allegro – jeśli masz Sky-Shop, masz też Allegro. Prosta integracja a tyle zysków!
  3. Pomoc techniczna – nie musisz się martwić o to, co będzie, jeśli dany serwis padnie. Możesz też liczyć na pomoc przy obsłudze oprogramowania sklepu.

Wybór należy do Ciebie. Warto jednak pamiętać, że Allegro nie jest jedyną platformą sprzedażową, a przeniesienie sprzedaży poza Allegro do własnego sklepu internetowego może dać Ci dużo korzyści.

Jak sprzedawać na Amazon | Od czego zacząć? Sprawdź.