Gdzie ubiegać się o kredyt mając inny jeszcze nie spłacony?

thinkstockphotos-179213760

Drugie kredyty hipoteczne są popularnym sposobem na uzyskanie akceptacji właściciela domu na pożyczkę. Jeśli jesteś pewien, że będziesz w stanie spłacić pożyczkę, może to być dość bezpieczna decyzja finansowa. Jednak przed podpisaniem się na linii przerywanej powinieneś zrobić trochę pracy domowej i wziąć tę sytuację na poważnie. Znajomość historii kapitału i kredytu pomoże ci znaleźć najniższe oprocentowanie i opłaty. Możesz także obliczyć, ile pieniędzy możesz pożyczyć na podstawie Twojego kapitału własnego i oszacowanej wartości Twojego domu.

Zrozum ryzyko drugiego kredytu

Drugi kredyt hipoteczny dodaje kolejne obciążenie do miesięcznych rachunków. Poza tym, zwykle wiąże się z wysokim oprocentowaniem, ponieważ jest to ryzykowna inwestycja dla kredytodawców, ponieważ w przypadku problemów finansowych zostaną oni spłaceni po kredycie numer jeden. Poważnie rozważ, czy chcesz, aby twój dom służył jako zabezpieczenie dla tego rodzaju pożyczki.

Korzystanie z drugiego kredytu hipotecznego na spłatę wysokooprocentowanej pożyczki może pomóc obniżyć odsetki, które płacisz w krótkim okresie. Jednak bardzo ryzykowne jest umieszczenie domu jako zabezpieczenia, aby zmniejszyć zadłużenie.

Gdzie szukać możliwości zaciągnięcia drugiego kredytu?

Na początku, sprawdź możliwości u swojego obecnego banku lub firmy hipotecznej. Jeśli masz dobrą historię dokonywania płatności na czas, Twój bank prawdopodobnie z przyjemnością refinansuje Twój dom lub zaakceptuje drugi kredyt hipoteczny. Ponieważ mają już wgląd w twoje finanse, będą również w stanie udzielić ci dobrej rady. Poproś ich o wstępne informacje, a nawet o oszacowanie, zanim przejdziesz do podpisywania dokumentów.

Inną opcją jest rozejrzeć się z innymi bankami i pożyczkodawcami. Podobnie jak w przypadku każdej decyzji finansowej, dobrze jest mieć różne opcje do rozważenia, gdy tylko jest to możliwe. Zapytaj swoich znajomych i rodzinę, z ofert których kredytodawców już wcześniej korzystali. Inną interesującą opcją jest pożyczka online – stąd szukaj w Internecie lokalnych banków i pożyczkodawców, aby zobaczyć, kto zatwierdza kredyty hipoteczne na takich warunkach, na jakie ty możesz sobie pozwolić i wybierz wśród nich najbardziej odpowiadającą Ci opcję. Uzyskaj prognozy, jakie tylko możesz zebrać – będzie Ci dużo łatwiej znaleźć najlepsze stawki.

Złóż wniosek o najlepszą stopę procentową, na którą tylko się kwalifikujesz. Gdy spojrzysz na kilka instytucji finansowych, powinieneś już orientować się nieco bardziej, która z nich najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Staraj się nie dać skusić pożyczkodawcom naprawdę niepotrzebnymi dodatkami. Na przykład niektóre instytucje oferują ubezpieczenie – pamiętaj, że jest to niepotrzebne, ponieważ na pewno masz już ubezpieczenie w tym przypadku pod postacią domu i naprawdę nie potrzebujesz płacić ani grosza więcej, by nie wpaść w ogromne tarapaty finansowe. W każdym bądź razie jest w czym wybierać, gdy szuka się opcji drugiego kredytu, ale oczywiście porządny research to podstawa.